Advert

Trabzon Teknik Direktörü Ersun Yanal’a 2 Maç Ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), toplantısında birçok karara imza attı. Alınan kararlar arasında Karadeniz takımı Trabzonspor’u ilgilendiren bir karar var. Trabzon Spor Teknik Direktörü Ersun Yanal’a PFDK 2 maç ceza verdi. Ayrıca Trabzonspor'da para cezasına çarptırıldı.

Trabzon Teknik Direktörü Ersun Yanal’a 2 Maç Ceza
Trabzon Teknik Direktörü Ersun Yanal’a 2 Maç Ceza Haberimport.com
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), toplantısında birçok karara imza attı. Alınan kararlar arasında Karadeniz takımı Trabzonspor’u ilgilendiren bir karar var.  Trabzon Spor Teknik Direktörü Ersun Yanal’a PFDK 2 maç ceza verdi. Ayrıca Trabzonspor'da para cezasına çarptırıldı.

Sportmenliğe aykırı hareket

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK)’dan yapılan açıklamaya göre; Trabzon Spor Teknik Direktörü Ersun Yanal’ın maç öncesi ve maç sonrası sportmenliğe aykırı hareketinden dolayı, maç hakemine yönelik yapmış olduğu tavır ve davranıştan, göstermiş olduğu tepkiden dolayı 2 maç ceza verildiği belirtildi. Konyaspor maçı esnasında maç hakemine itirazlarından dolayı maç sırasında tribünlere gönderilen Yanal, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK)’nın yapmış olduğu toplantı ile maçtan sonra cezalandırıldı.

Biletsiz seyirci nedeniyle 100 bin TL ceza

Ayrıca Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK)’nun Trabzonspor’u ilgilendiren başka bir kararı ise para cezası. Trabzonspor- Konyaspor maçında biletsiz seyirci alındığının tespit edildiğinin  bu durum nedeniyle de Trabzonspor’a  100 bin TL para cezası verilmiştir denildi.
Ayrıca Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) yapmış olduğu toplantıda aralarında büyük futbol takımlarının da bulunduğu bir çok takımı çeşitli meblağlarda para cezası vermiştir.
 
Editör: Can Ercan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X