2016 Yılının En Çok Aranan Kelimeleri

2016 yılında google üzerinde en çok aranan kelimelerin ilk 10 tanesinin listelendiği bu liste geçtiğimiz yılda insanlar en çok neleri aramışlar yönelim neye olmuş onları görmek mümkün olmaktadır.

2016 Yılının En Çok Aranan Kelimeleri
2016 Yılının En Çok Aranan Kelimeleri Haberimport.com
İşte google üzerinde 2016 yılında arananların genel listesi. Google her sene o sene içerisinde en çok aranan kelimelerin listesini yayınlıyor. 2016 yılında google üzerinde en çok aranan kelimelerin ilk 10 tanesinin listelendiği bu liste geçtiğimiz yılda insanlar en çok neleri aramışlar yönelim neye olmuş onları görmek mümkün olmaktadır. Piyasa araştırmacılarına ve sosyal olayları irdeleyen akademisyenlere 2016 yılı ile ilgili önemli ip uçlarının yer aldığı listeye göre insanlar gündeme dair konu ve kelimeleri daha çok aramışlar.

İşte dünya geneli Google aramalarında ilk sıraya yerleşen kelimeler:
 1. Pokémon Go
 2. iPhone 7
 3. Donald Trump
 4. Prince
 5. Powerball
 6. David Bowie
 7. Deadpool
 8. Olympics
 9. Slither.io
 10. Suicide Squad
Yukarıdaki liste dünya genelinde aranan ilk 10 kelimenin listesini veriyordu. Aşağıdaki liste ise Türkiye‘de 2016 yılında Türk insanı en çok hangi konuları aramış onları görüyorsunuz. İlk sırada yer alan EBA gösteriyor ki internet ülkemizde eğitim alanında kullanılmaya hala devam ediyor. İkinci sırada yer alan Pokemon Go ile dünyada aramalarda ilk sırada olan oyunun Türkiye’den de arama hacmi bayağı yüksek olmuş.
 1. EBA- Eğitim Bilişim Ağı
 2. Pokemon GO
 3. Darbe
 4. Olimpiyatlar
 5. Avrupa Şampiyonası
 6. Kısmetse Olur
 7. Altın fiyatları
 8. Takdir/Teşekkür Hesaplama
 9. Dolar kuru
 10. KPSS Başvurusu
Türkiye sıralamasında yer alan kelimeler irdelendiğinde 1’nci sıradaki 8’nci sıradaki aramaların eğitim amaçlı olması umut veriyor. Yine 7’nci sıradaki aramanın ve 9’nci sıradaki aramanın ülke insanının ekonomik verileri takip etmek için interneti kullandıkları göze çarpmaktadır.
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X