Advert

Akıllı Bisiklet İle Güvenli Sürüş Keyfi

Akıllı bisikletin şuan ki satış fiyatı üründen ürüne değişiklik göstermekle beraber, Çin’de 800 ila 6000 dolar arası fiyata satılıyor.

Akıllı Bisiklet İle Güvenli Sürüş Keyfi
Akıllı Bisiklet İle Güvenli Sürüş Keyfi Haberimport.com
Günümüzün teknolojik gelişmelerinden her ürün nasibini alıyor. Son zamanlarda her ürün akıllanmaya başladı. Akıllı aletlerin en bilindiği cep telefonları olmakla beraber her ürünü akıllı hale getirmeye çalışan bilim adamları bu konuda kendilerine sınır tanıyor. Akıllı buzdolabı, akıllı otomobil, akıllı ayakkabı, akıllı ceket şimdi de akıl bisiklet üretildi.

4 Çekirdek ve 4 GB Ram

LeEco ve Le Syrvac adlı şirketlerin birlikte ürettiği bisiklet alışılmış bisikletlerden çok farklı yapıya sahip. 30 vitesli olarak üretilen bisikletin üzerinde 4 inçlik dokunmatik ekran var. Bisiklet bununla da kalmamış android işletim sistemi ile de desteklenen bisiklet dokunmatik ekran sayesinde işletim sistemi kontrol edilebiliniyor. Dört çekirdekli işlemci ile desteklenen dokunmatik ekranda 4 GB RAM var. Küçük bir bilgisayar monte edilmiş gibi işlem yapılan bisiklette parmak izi sensörünün yanı sıra  kalp ritmi sensörü ve aydınlatma sistemi akıllı bisikletin özelliklerinden sadece birkaçı.

Akıllı bisikletin tasarlanmasında dikkat edilen konuların başında kullanıcısına yardımcı olacak özelliklerin bisiklet üzerinde barındırılıyor olması.

Akıllı bisikletin kullanıcısına sunduğu özelliklerden birkaçı ise şunlar;
Ön ve arka mesafe gözetleyicisi: Ön ve arkasına yerleştirilmiş mesafe ölçüm lazerleri ile bisikletin önündeki ve arkasındaki mesafe her daim kontrol edilebiliniyor. LCD ekran sayesinde bu bilgiler bisiklet sürücünün her an bilgisine sunulmaktadır.
Parmak izi sensörü: bu sayede bisikleti yabancı kişilerin kullanması önlenmektedir.

Kalp ritmi sensörü: bisiklet sürücüsünün kalp durumu her an LCD ekrana yansıtılarak bisiklet kullanıcısı kalp atışları ve kalp durumu hakkında her an bilgilendirilmektedir.

Fiyatlar 800- 6000 Dolar Arası

Akıllı bisikletin şuan ki satış fiyatı üründen ürüne değişiklik göstermekle beraber, Çin’de 800 ila 6000 dolar arası değişmektedir. Akıllı bisikletin satış fiyatlarındaki bu farklılık bisikletin üretiminde kullanılan malzemelerin maliyetinden kaynaklanmaktadır. Akıllı bisikletlerin Çin harici diğer ülkelerde satışının yakın zamanda başlayacağı belirtiliyor. 
Editör: Sevgi Çakır
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X