Advert

Amazon Artık Türkçe

Amazon Türk’leri ilgilendiren bir karar verdi. Bir çok alanda online alışveriş imkanı sunan Amazon sitesi hizmet verdiği diller arasına Türkçe’yi de kattı. Türk kullanıcılar için önemli bir adım olan bu karar sonucunda amazon sitesine Türkiye’den bağlanmak isteyenler amazon.com.tr’ye bağlanacaklar.

Amazon Artık Türkçe
Amazon Artık Türkçe Haberimport.com
Amazon Türk’leri ilgilendiren bir karar verdi. Bir çok alanda online alışveriş imkanı sunan Amazon sitesi hizmet verdiği diller arasına Türkçe’yi de kattı. Türk kullanıcılar için önemli bir adım olan bu karar sonucunda amazon sitesine Türkiye’den bağlanmak isteyenler amazon.com.tr’ye bağlanacaklar. Sitenin Türkçe olarak açılacağı amazon.com.tr sitesinde kullanıcılar Türkçe olarak amazon’dan alışveriş yapabilecekler.
 Amazon’nun sitesine bağlanıldığında amazon’un Almanya (amazon.de)uzantıdaki sitesi açılıyor. Orada dil geçeneği bölümünden Türkçe seçilerek sitenin ara yüzü Türkçe olarak değiştirilebiliniyor.
Amazon'un Almanya'da hizmet veren sitesi Türkiye'den giriş yapan kullanıcılar için Türkçe hizmet vermeye başladı.
Amazon.com.tr sitesine giriş yapmak istendiğinde Amazon.de sitesine yönleniyor ancak platformun masaüstü sürümünde kullanıcıya Türkçe dil seçeneği sunuluyor.
Kullanıcın Türkçe hizmet veren siteden yaptığı alışverişlerde ücretsiz kargo hizmeti de sunuyor.
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X