Apple Artık Ucuz iPhone Üretmeyecek

Apple daha önce iPhone 5C’nin üretimini sonlandırmıştı yeni bir adım daha atarak ucuz iPhone olarak anılan iPhone SE’yi de üretmeyi durduracak.

Apple Artık Ucuz iPhone Üretmeyecek
Apple Artık Ucuz iPhone Üretmeyecek Haberimport.com
Pahalı ve tercih edilen telefonlar üreten Apple firması ucuz olarak ürettiği iPhone SE modelinin üretimine son verdiği gelen kulis bilgileri arasında yer alıyor. Firmaya yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre Apple daha önce iPhone 5C’nin üretimini sonlandırmıştı yeni bir adım daha atarak ucuz iPhone olarak anılan iPhone SE’yi de üretmeyi durduracak. iPhone SE’nin yeni modeli çıkmayacak. Apple firmasının bu kararı almasının altında yeni model çalışmalarının yattığına vurgu yapan uzmanlar 2017 yılı için Apple’ın çok konuşulacak model üreteceğini düşünüyorlar.

Yakın zamanda iPhone 7 ve 7 Plus'ı tanıtan firmanın yeni modelde iPhone 7 ve 7 Plus’da yer almayan yeni özellik ile donatacağı düşünülüyor. Nikkei Asian Review'da yer alan bir haber bu konuda Apple’ın neler yapabileceğini gün yüzüne çıkarıyor.  Habere göre Apple yeni iPhone modelinde kablosuz şarj teknoloji kullanacak bir nevi kablosuz şarja geçiş yapacak. Diğer bir yenilik ise kavisli ekran kullanılacağı düşünülüyor.

Apple 2017 yılında 10’uncu yılına giriyor. Firmanın 10’uncu yıl şerefine yeni teknolojiler deneyeceği ve yeni kararlar alacağı yönünde. Dile getirilen 10’uncu yıl değişikliği ise Apple’ın bundan sonra iPhone telefonlarda sayı kullanmayı bırakacağı haliyle de iPhone 6 ya da iPhone 7 diye modellerin üretilmeyeceği düşünülüyor. Firma modelleri rakam ile ifade etme yerine sadece isim kullanımına dönecek.
Apple bundan sonra üreteceği modeller için rakam verme işini bırakacak. Gelen duyumlara göre bundan sonraki ilk ürün iPhone Pro adıyla piyasaya sürülecek. iPhone Pro’da ekranın tamamının dokunmatik olacağı daha önceki modellere göre daha ince olacağı gelen duyumlar arasında.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X