Artırılmış gerçeklik moda dünyasına hızlı giriş yaptı

Son günlerin kendisinden sık söz ettiren teknolojik gelişmesi olan “Artırılmış Gerçeklik” hayatın her alanında kendisine yer bulmayı başarıyor.

Artırılmış gerçeklik moda dünyasına hızlı giriş yaptı
Artırılmış gerçeklik moda dünyasına hızlı giriş yaptı Haberimport.com
Son günlerin kendisinden sık söz ettiren teknolojik gelişmesi olan “Artırılmış Gerçeklik” hayatın her alanında kendisine yer bulmayı başarıyor. PokemonGo oyunu ile etkileşimli, ve 3 boyutlu dünya ile iç içe anında tepki veren ürünlerin neler yapabileceği tam manası ile anlaşılmıştı. Bu teknolojinin değeri henüz anlaşılamadıArtırılmış Gerçeklik olarak da adlandırılan bu teknolojinin sadece eğlence ve oyun alanında kullanılamayacak kadar değerli bir teknoloji olduğunu gün geçtikçe insanlar anlamaya başladılar. Artırılmış gerçeklik teknolojisi eğitim, tıp ve alışveriş gibi bir çok alanda hayatımızı değiştirecek potansiyeli de bünyesinde barındıran bir teknolojidir.

Londra moda haftasında artırılmış gerçeklik uygulamaları Londra Moda Haftası’ndaki bir pazarlama etkinliği moda ve alışveriş alanında trendin ne yönde olduğunu anlamamız için bize dayanak noktası oluyor.

10 binin üzerinde tasarımcı ve markanın ürünlerinin satışını gerçekleştiren Lyst adlı alış veriş platformu artırılmış gerçeklik ile sanal alışverişin ne ilerde nasıl olması gerektiğinin yapı taşlarını döşüyor. Artırılmış gerçeklik ile her şey bir tık ilerideAlışverişe çıkanlar, tablet ve telefonlarını bir mağaza vitrininde yerini alan neredeyse çıplak mankenlere doğrultuyorlar ve menüde yer alan kıyafetler gerçek mankenlerin üzerinde beliriyor. Bu denemeyi ve gösteriyi özel kılan ise kıyafet görsellerinin tek boyutlu ve sabit bir açıya mahkum olmaması. Sanal olarak denemek istediğiniz kıyafet modelin üzerinde 360 derece görüntülenebiliyor, üstelik modelin fiziksel pozu ne olursa olsun.Bu teknoloji her alana girecekBu teknoloji sayesinde sanal alışverişlerden aldığınız kıyafetler fiziki olarak denedikleriniz kadar güvenilir olacak.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X