Advert

iPhone 6S’lerde Batarya Problemi Kabul Edildi

Sorunlu olan bataryaları ücretsiz olarak değiştirileceğini belirten firma belirtilen tarihlerde üretilen bazı telefonların sorunlu batarya ile piyasaya verildiğinin sonradan anlaşıldığı ve bu ürünlerde insan güvenliğini tehlikeye atacak güvenlik sorunu olmadığını açıkladı.

iPhone 6S’lerde Batarya Problemi Kabul Edildi
iPhone 6S’lerde Batarya Problemi Kabul Edildi Haberimport.com
Apple 2015 Eylül-Ekim arasında üretilen iPhone 6S’lerin bazılarında batarya problemi olduğunu açıkladı.  Sorunlu olan bataryaları ücretsiz olarak değiştirileceğini belirten firma belirtilen tarihlerde üretilen bazı telefonların sorunlu batarya ile piyasaya verildiğinin sonradan anlaşıldığı ve bu ürünlerde insan güvenliğini tehlikeye atacak güvenlik sorunu olmadığını açıkladı.

SERİ NUMARADAN KONTROL YAPILABİLİNİYOR
Telefonunun bataryasında bu tür sorun olduğunu düşünen kişilerinde neler yapması gerektiğine değinen firma yetkilileri iPhone 6S sahiplerinin telefonlarının seri numaralarını kontrol ederek bunu öğrenebilecekler. Yapılması gerekenler şunlar;  telefonun seri numarasının kontrol edilmesi için bir Apple satış mağazasına ya da yetkili Apple servisine başvurulması gerekiyor. Telefonda bu tür sorun varsa Apple firması telefonun bataryasını ücretsiz olarak değiştirecek.

YEDEKLEMEK GEREKİYOR
Telefonda batarya sorunu olan kullanıcılar batarya değişim işlemine telefonlarını verdiklerinde firma tarafından sizden tüm bilgilerinizin yedeklenmesini isteyecekler. Yedekleme işlemi iCloud ya da iTunes programları vasıtası ile yapılacak. Ayrıca ayarlardan “iPhone’umu bul” özelliğinin kapatılması gerekiyor. Bataryanın değişimi sırasında telefondaki bütün veriler sıfırlanmaktadır.

BAŞKA ARIZALAR VARSA EKSTRA MASRAF ÇIKABİLİR
Telefonda batarya sorununda başka sorunlar mevcut ise bunlarında yaptırılması halinde serviste arızanın durumuna göre ekstra masraf çıkabilecektir. Kullanıcıların bunu bilmesi gerekiyor.

DAHA ÖNCEKİ BATARYA MASRAFI İADESİ İSTENEBİLİNECEK
Daha önce batarya probleminden dolayı ücret karşılığı batarya değiştirilmişse kullanıcılar ödedikleri ücretin geri iadesini isteyebilecekler. Bunun için Apple servisleri ile iletişim kurmaları gerekiyor.

GARANTİ SÜRESİNDE DEĞİŞİM OLMUYOR
Batarya değişiminin yapılması nedeniyle telefonların garanti sürelerinde herhangi bir değişiklik meydana gelmeyecek. Daha önceden cihazın garantisi ne zaman bitiyorsa yine aynı zamanda garanti son bulacak. Dikkat edilmesi gereken bir şey ise bataryanın 3 yıl garanti kapsamında olduğunun bilinmesi gerekiyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X