Microsoft, Vista işletim sisteminin fişini çekiyor

Microsoft yazılı açıklama ile 2007’de çıkan işletim sistemine verilen desteğin önümüzdeki ay kesileceğini açıkladı

Microsoft, Vista işletim sisteminin fişini çekiyor
Microsoft, Vista işletim sisteminin fişini çekiyor Haberimport.com

Microsoft, internet sitesinden yatığı açıklama ile işletim sistemi WindowsVista’ya desteğinin sona ereceğini açıkladı. Vista, 11 Nisan 2017 tarihinden itibaren Microsoft tarafından desteklenmeyecek. İşte Windows Vista desteği sona eriyor haberi detayları.

Vista, Microsoft’un en çok tartışılan ve belki de en kötü işletim sistemiydi. 2007‘de kişisel bilgisayarlar için çıkışını yapan yapım, hantallığı ve hatalarıyla eleştiriliyordu. Microsoft da bu durumdan mennun değildi ve 2 yıl sonra Windows 7‘yi çıkardı.

'VISTA'YA DESTEK VERİYORUZ ANCAK...'

Microsoft, açıklamasında “Son 10 yıldır Vista’ya destek veriyoruz ancak ‘şirketin yazılım ve donanım ortaklarıyla, yeni ve harika deneyimler sunmak için kaynaklarımızı daha yeni teknolojilere ve doğru yatırımlara ayırmalıyız’ şeklinde karar aldık” sözlerine yer verdi.

Vista desteğinin sona ermesi, bu sistemi çalıştıran bilgisayarların işlevselliğini yitireceği anlamına gelmiyor. Ancak 11 Nisan‘dan sonra resmi destek dahilinde gelen güncellemeler olmayacağı için bu bilgisayarlar güvenlik tehditlerine karşı daha savunmasız olacaklar. Zamanla donanım ve yazılım uyuşmazlıkları da meydana gelecek.

MICROSOFT: WINDOWS 10 KULLANIN

Microsoft, son olarak Vista kullanan kullanıcılarının piyasa sürüldüğünden beri başarılı bir grafik yakalayan Windows 10‘u kullanmasını önerdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X