Nintendo Yeni Oyun Konsolu Switch'i Tanıttı

Dijital oyun geliştiricilerinin öncülerinden olan Nintendo yeni oyun konsolu olan Switch’in tanıtımını yaptı. Yayınlanan Videoda iki kumanda kolu farklı oyuncular tarafından kullanılıyor. Konsol üzerindeki ekran ile konsol ayarlamaları yapılabiliniyor.

Nintendo Yeni Oyun Konsolu Switch'i Tanıttı
Nintendo Yeni Oyun Konsolu Switch'i Tanıttı Haberimport.com
Dijital oyun geliştiricilerinin öncülerinden olan Nintendo yeni oyun konsolu olan Switch’in tanıtımını yaptı. Nintendo’nun sosyal medya hesabından ve sitesinden yayınlanan ürün videosu meraklıları tarafından ilgi ile izlendi. Yayınlanan video ile firma yeni oyun konsolunun nasıl bir şey olacağının ve ne gibi özelliklere sahip olacağının ilk sinyallerini meraklılarına vermiş oldu.

Konsolun videosu youtube da yayınlandı
Şirket ürün videosunu değişik mecralarda yayınlamasının ardından özellikle Youtube’da ürün videosu en çok izlenen videolar sıralamasında kısa sürede ilk sıraya yerleşti. Piyasaya sürülen yeni konsolun hem taşınabilir hem de sabit olarak kullanılabilir şekilde dizaynedilmiş olması oyun severlerin çok hoşuna gidecek bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Ürün videosunda gösterildiği şekli ile oyun oynayan kişi hem evde hem de yolda giderken oyun oynayabiliyor. Bu özellik ile donatılmış yeni ürün hareket halini sevin oyun severlerin çok işine yarayacağa benziyor. Taşınabilir olmasından dolayı sallantılardan en az şekilde etkilenmesi için ürün CD yerine özel kartuş kullanacak şekilde tasarlanmış bu sayede hareket halinde veri alış verişinde kesinti yaşanmasının önüne geçilmiş.

Konsol üzerindeki ekran ile ayarlamalar yapılabiliniyor
Videoda iki kumanda kolu farklı oyuncular tarafından kullanılıyor. Konsol üzerindeki ekran ile konsol ayarlamaları yapılabiliniyor. Ayrıca iki kumanda kolu 4 kişi tarafından kullanılabiliniyor. Bu özellik sayesinde aynı firmanın daha önceki ürünlerinde kullanılan kumanda kolları Switch ile kullanılabiliniyor.

2017 ilk çeyreğinde piyasada olacak
Şirket daha önceki ürettiği oyun konsollarında tam istediği hedef kitleyi belirleyememişti. Nintendo, Switch adlı oyun konsolu ile kullanıcı kitlesini daha belirgin hale getirmeyi hedefliyor. Nintendo, yeni konsolun piyasaya yayınlaması ve standart haline gelmesi için belli başlı oyun üreticileri ile anlaşmalar yapmış vaziyette. Şirket yeni ürünü Switch’i 2017 ilk çeyreğinde piyasaya sürmeyi düşünüyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X