Otomobillerde Ön Cam Bilgi Paneli Devri Başlıyor

Teknolojik aletlerin geliştirilmesi dur durak bilmiyor. En son geliştirilen cihaz ile uçaklarda kullanılan pilotun önündeki cama bilgiler yansıtan cihaza benzer olanı otomobiller için de geliştirildi. Henüz yolun başında olan bu cihaz ileride kullanım alanı artacak potansiyele sahip.

Otomobillerde Ön Cam Bilgi Paneli Devri Başlıyor
Otomobillerde Ön Cam Bilgi Paneli Devri Başlıyor Haberimport.com
Teknolojik aletlerin geliştirilmesi dur durak bilmiyor. Her alanda yardımcımız olarak geliştirilen aletler biz insanlara hayatı kolaylaştırmaktadır. En son geliştirilen cihaz ile uçaklarda kullanılan pilotun önündeki cama bilgiler yansıtan cihaza benzer olanı otomobiller için geliştirildi. Sürüş anında yol bilgisi, araç bilgisi, navigasyon(bulunulan konum) vb bilgileri sürücünün ön camına yansıtan ve buradan sürücünün görmesini sağlayan cihaz yakın zamanda otomobillerde standart donanım olabilir.

iOS 9 ve üzeri, Android Jelly Bean 4.1

Sürücüyü ilgilendiren bilgilerin ön cama yansıtan head-up display  adı verilen ön cam bilgi paneli iOS 9 ve üzeri, Android Jelly Bean 4.1 ve üzeri işletim sistemlerinde sorunsuz olarak çalışıyor.

Birden Çok Sensör İle Donatılmış

Ortam ışığı ve sıcaklık ölçerlere sahip olan cihazda GPS, jiroskop ve ivmeölçer gibi sensörleri de barındıran cihaz ile ayrıca cep telefonunuza gelen aramaları da cevaplandırabiliyorsunuz. Araç kullanırken kolay ve risksiz cevap verilebilsin diye el hareketi ile gelen aramaları cevaplandırabiliniyor veya reddedebiliniyor.

Kişisel Asistan Programları ile Uyumlu

Apple’ın Siri’si ve Goole’un Now’u gibi asistan programlarıyla da uyumlu olan Navdy haritalarının çevrim dışı kullanılmasına da olanak sağlıyor. Otomobil sürücülerini savaş pilotu ekranı ile tanıştıran ve sürüş konforu ve kolaylığı sağlayan cihaz yurt dışında satışa sunuldu. Yurt dışı fiyatı 799 olan cihazın ülkemize ne zaman geleceği ve fiyatının ne olacağı henüz netlik kazanmadı.
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X