Pinterest Kullanıcı Sayısını 150 Milyona Çıkardı

Sosyal medya denilince ilk akla gelen Twitter ve Facebook ‘un tahtına göz diken Pinterest büyüme çalışmalarının meyvesini almaya başladı.

Pinterest Kullanıcı Sayısını 150 Milyona Çıkardı
Pinterest Kullanıcı Sayısını 150 Milyona Çıkardı Haberimport.com
Pinterest sosyal medya siteleri içindeki konumunu pekiştirmek ve sıralamalarda üst seviyelere çıkabilmek için yatırımlarına son hız devam ediyor. Sosyal medya denilince ilk akla gelen Twitter ve Facebook ‘un tahtına göz diken Pinterest büyüme çalışmalarının meyvesini almaya başladı.

150 Milyon Aktif Kullanıcı
Pinterest geçen günlerde yaptığı açıklama ile aylık 150 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştığını açıkladı. Geçen yıl 100 milyon kullanıcı sayısı olduğunu açıklayan Pinterest, yapmış olduğu büyüme ve gelişme çalışmaları ile kullanıcı sayısını yarı yarıya artırarak 150 milyon kullanıcıya ulaştı. Kullanıcı sayısının ciddi şekilde artış göstermiş olması şirketin uyguladığı politikaların olumlu sonuçlar ürettiğinin kanıtı olarak gösteriliyor.

Sadece ABD’de de Değil
Kullanıcı sayısının artmasından ziyade kullanıcıların ABD dışında diğer ülkelerden de oluşuyor olması Pinterest yetkililerinin üzerinde durduğu ve önem verdiği konuların başında geliyor. Kullanıcı bölgelerinin çeşitlenmesinin yanı sıra cinsiyet konusunda da kadın erkek dengesinin oluşmaya başladığı belirtiliyor. Geçen seneden beri erkek kullanıcılardaki artış oranı %70 lere ulaştığı gözleniyor. Daha önceden kadın kullanıcı ağırlıklı olan Pinterest’i kullanan erkek sayısında da ciddi artışlar gözlemlenmekte.

Hizmetler Kişiselleştirildi
Pinterest’in son bir yılda kullanıcı sayısındaki artışın nedenlerinden en önemlisi Pinterest’in kullanıcı ara yüzünün kişiselleştirilmesi gösteriliyor. Pinterest’in sunduğu hizmetlerin kişiselleştirilmesi kullanıcı sayısının artışında ve kullanıcı sadakatinin üst düzeylere çıkmasında en önemli etkenlerin başında geldiği belirtiliyor.

Bünyesine Kattığı Yeni Uygular
Pinterest’in geçtiğimiz yıl içinde aldığı Highlight, URX ve Instapaper gibi şirketleri bünyesine katması uygulamanın kullanıcı sayısının artışında küçükte olsa etki ettiği belirtiliyor.

Sosyal Medya Alanında Daha Çok Yol Alması Gerek
Pinterest’in kullanıcı sayısının artış göstermesi ve ciddi büyüme rakamlarına ulaşması sosyal medya siteleri içinde Pinterest için yeterli olmayacaktır. Facebook’un 2 milyardan fazla kullanıcısı var.  Twitter’ın ise 320 milyon kullanıcısı var. Pinterest’in 150 milyonluk kullanıcısı var. 150 milyonluk kullanıcı sayısı ile Pinterest’i daha gidecek çok yolu olduğunun işareti olacaktır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X