Rockstar Games, Red Dead Redemption 2'yi Çıkarıyor

Dünyanın online oyun üreticilerinden Rockstar Games online oyun pazarındaki yerini sağlamlaştırıcı adımlar atmaya devam ediyor. Dünyanın en çok oynanan ve bilinen oyunlarından olan Grand Theft Auto (GTA)’nın geliştiricisi olan Rockstar Games kanadından sızdırılan bilgiler yeni oyun hazırlıklarının başladığının düşünülmesine sebep oldu.

Rockstar Games, Red Dead Redemption 2'yi Çıkarıyor
Rockstar Games, Red Dead Redemption 2'yi Çıkarıyor Haberimport.com
Dünyanın online oyun üreticilerinden Rockstar Games online oyun pazarındaki yerini sağlamlaştırıcı adımlar atmaya devam ediyor. Dünyanın en çok oynanan ve bilinen oyunlarından olan Grand Theft Auto (GTA)’nın geliştiricisi olan Rockstar Games kanadından sızdırılan bilgiler yeni oyun hazırlıklarının başladığının düşünülmesine sebep oldu. Daha önce Red Dead Redemption adıyla piyasadaki oyunun bir üst versiyonu olacağı gelen bilgiler arasında.

En popüler oyunlar

Her döneme damga vuran oyunlar üretmesi ile bilinen Rockstar Games bundan önceki yıllarda kült sayılan Grand Theft Auto (GTA), Max Payne ve Red Dead Redemption’ı piyasaya sürerek online oyun piyasasının bu oyunlar etrafında dönmesini sağlamıştı. Bu denli ve popüler oyunlar ile online oyun severlerin merakla takip ettiği Rockstar Games’ın blog’unda yayınlanan bir resim oyun severlerin yeni oyun çıkıyor şeklinde düşünmesine neden oldu. Aynı görselin şirketin sosyal medya hesaplarında da paylaşılmış olması “yeni oyun çıkıyor” düşüncesini pekiştirmiş oldu.

14 milyon satış rakamına ulaştı

Piyasaya çıkacak yeni oyunun şirketin daha önce piyasaya sürdüğü ve kült hale gelen oyunlarının bir karışımı olacağı düşünülüyor. Daha önce piyasaya sürülen ve ciddi satış rakamları yakalayan Red Dead Redemption’ın devamı olacağı sanılıyor. Red Dead Redemption 2015 ağustos ayında piyasaya çıkmıştı. Oyun piyasaya çıkmasından kısa süre içerisinde 14 milyon satış rakamına ulaşarak büyük bir satış başarısı yakalamıştı.

Sadece  Playstation ve Xbox versiyonları var

Red Dead Redemption’ın 14 milyonluk satış rakamı sadece Playstation ve Xbox platformları için olan rakamdan oluşmaktadır. Oyun sadece bu iki platform için üretilmiş ve 2 platform için satışa sunulmuştu. Oyunun henüz masaüstü ve diğer platformlar için versiyonları üretilmedi ve piyasada değiller. 2 platform dışındaki diğer platformlarda da oynanacak şekilde versiyonunun çıkarılması satış rakamlarını ciddi oranda artıracaktır. Oyunun masaüstü ve diğer platformlar için ne zaman piyasaya sürüleceği henüz bilinmiyor.
Editör: Serhat Yılmaz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X