Samsung Galaxy S8'de Kulaklık Girişine Veda

​Samsung’un almış olduğu yeni karar ile Samsung’un yeni modeli S8’de ses çıkışının kaldırılacak olması nedeniyle ses çıkışı için Bluetooth özellikli kulakların kullanılacak olması nedeniyle elinde standart girişe sahip olan kulaklık olanları endişeye sevk ettiği gelen duyumlar arasında.

Samsung Galaxy S8'de Kulaklık Girişine Veda
Samsung Galaxy S8'de Kulaklık Girişine Veda Haberimport.com
Samsung S8 modelinde kulaklık girişi olmayacak. Müzik dinlemek için cep telefonunu kullananlara kötü haber olarak algılanan bu durum Samsung S8 almayı düşünenlerin kararlarını yeniden gözden geçirmelerine neden olacağa benziyor. Samsung S6 modelinde çıkarılabilir batarya özelliğini iptal etmişti. En büyük rakibinin bütün modellerinde uyguladığı çıkarılmayan batarya özelliğinin Samsung’un S6 modelinde de kullanılması Samsung cep telefonu tercih edenleri endişeye sevk etmişti.

Samsung’un almış olduğu yeni karar ile Samsung’un yeni modeli S8’de ses çıkışının kaldırılacak olması nedeniyle ses çıkışı için Bluetooth özellikli kulakların kullanılacak olması nedeniyle elinde standart girişe sahip olan kulaklık olanları endişeye sevk ettiği gelen duyumlar arasında.

Samsung şarj girişi ve ses çıkışının aynı bir arada olduğu USB-C girişi kullanılacağı için hem şarj hem ses soketi takılamayacağından dolayı şarj ederken kulaklık ile ses dinlenilmeyecek. Bu durumun tek olumlu tarafı ise iPhone’nun son modellerinde kullanılan USB-C soketi nedeniyle Samsung’un S8 modeli telefonları iPhone şarj cihazları ile şarj edilebilinecek olması. Samsung S8’de eski kulaklıklarınızı kullanmak için USB-C adaptörüne ihtiyaç olacak. USB-C adaptör ile şarj giriş yerinden ses çıkışı alınabilinecek. Standart kulaklık girişini kaldırmak Samsung’un Galaxy S8’i daha ince yapmasını sağlayacak.
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X