Samsung TV'lere Youtube HDR Yayın Desteği Geldi!

Samsung yaptığı açıklama ile bundan sonra Youtube üzerinde yayın yapan HDR içerikleri destekleyeceğini duyurdu.

Samsung TV'lere Youtube HDR Yayın Desteği Geldi!
Samsung TV'lere Youtube HDR Yayın Desteği Geldi! Haberimport.com
Samsung TV’ler bundan sonra Youtube HDR yayınları sorunsuz izlenecek. Samsung yaptığı açıklama ile bundan sonra Youtube üzerinde yayın yapan HDR içerikleri destekleyeceğini duyurdu. Samsung’un Quantum dot TV'lerinde ve UHD TV'lerinde HDR yayınlar sorunsuz olarak izlenebilecek. 2016’nın son ayından itibaren yayınların desteklenmesi başlayacak. Samsung’un 2016 yılında ürettiği Quantum dot TV'lerinde ve UHD TV'lerinde otomatik olarak yazılım güncellemesi ile HDR yayın desteği başlayacağını belirten yetkililer kullanıcıların yapması gereken fazla bir şey yok sadece HDR kalitesindeki yayınların keyfini çıkarmaları kalıyor dediler.

HDR yayınlarının desteklenmesi ile alakalı olarak Samsung Electronics Görüntüleme Birimi Başkan Yardımcısı Seline Han şunları söyledi:  "YouTube HDR'nin tüm dünyada ulaşılabilir olması ile biz de Samsung'da en iyi HDR izleme deneyimi sunmaktan ve kullanıcıların keyif alacağı geniş çaplı HDR içeriklerini desteklemekten büyük heyecan duyuyoruz," dedi.

Tanıtım ile eş zamanlı olarak YouTube uygulaması, MysteryGuitarMan ve Jacob + Katie Schwarz gibi popüler YouTube içerik sağlayıcılarının yeni HDR videolarını sunacak.

HDR içerikler hızla artıyor

HDR içerik sağlayıcılarının sayısının arttığı ve sayısız yaratıcının şimdiden HDR video içeriği ürettiği göz önüne alındığında, YouTube'un HDR desteğinin önümüzdeki yıl daha farklı tarzlarda teklifler sunması ve izleyicilerin talebini gerçeğe yakın bir izleme deneyimiyle karşılaması bekleniyor.

Samsung Quantum dot TV'lerde HDR Desteği

YouTube Ürün Ortaklıkları Direktörü Heather Thompson Rivera, "Samsung Quantum dot TV'lerde HDR desteğinin başladığını duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Samsung'un görüntü kalitesine bağlılığını ve bizim mevcut olan en iyi içeriği sunma arzumuzu birleştirerek HDR içerik yaratımını geliştiren ve kullanıcıların mümkün olan en iyi kalitede, çeşitli içeriklerin keyfini çıkarmasına olanak tanıyan güçlü bir ekosistem oluşturmak için birlikte çalışacağız" dedi.

DAHA CANLI VE PARLAK YAYIN

Geçtiğimiz birkaç yılda en çok aranan ekran teknolojilerinden biri olarak kullanıcılara sunulan HDR, gölge ve renk tonlarındaki en ince farkları bile ortaya çıkarmaya yardımcı olmak üzere bir videonun kontrast oranını analiz eden bir görüntü üretim teknolojisi. Samsung'un Quantum dot TV'si ile eşleştiğinde ise üretilen görüntü, ekranda çok daha gerçekçi ve canlı gözüküyor. Ayrıca Samsung Quantum dot TV'leri, en ideal HDR izleme deneyimi için optimize edilerek 1000 nit yüksek parlaklık üretebiliyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X