SanDisk dünyanın ilk microSD kartını tanıttı!

SanDisk® mobil uygulama performansına yeni bir boyut getiren dünyanın ilk microSD kartını tanıttı.

SanDisk dünyanın ilk microSD kartını tanıttı!
SanDisk dünyanın ilk microSD kartını tanıttı! Haberimport.com
Depolama teknolojisi ve çözümleri alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Western Digital Corporation (NASDAQ: WDC), SD Birliği SD 5.1 Şartnamesinin zorunlu kıldığı en son gereksinimler olan Uygulama Performansı Sınıf 1 (A1) şartlarını karşılayan dünyanın ilk microSDTM kartını tanıttı. A1 performans standardını destekleyen 256GB SanDisk Ultra® microSDXCTM UHS-I kart Premium Edition akıllı telefonlarda daha iyi deneyimler yaşatacak kapasite, hız ve gelişmiş özellikler sunuyor.
 
Popüler bellek kartlarının 10 yıldan daha önce ortaya çıkmasından bu yana microSD kartlar dijital görüntüleme alanında aksiyon kameralar, insansız hava araçları, gösterge panelli kameralar ve izleme sistemleri gibi yeni segmentlerin ortaya çıkmasında itici bir araç olarak öne çıkarken akıllı telefonların gelişimini de ciddi derece etkiledi. Strategy Analytics'in verilerine göre bugün pazarda bulunan akıllı telefon modellerinin yaklaşık yüzde 75'i microSD girişine sahip.2 256GB* SanDisk Ultra microSD kart, kullanıcıların hayatlarının her anını, içeriklerini silme derdi olmaksızın, kaydetmeleri için gerekli kapasite ve performansı sağlıyor. 24 saate varan Full HD video3 depolayabilen kart 95MB/s'ye** varan üst seviye transfer hızına çıkabiliyor. A1 performansı sayesinde kart, uygulamaları çarpıcı bir hızda açıyor ve çalıştırıyor.
 
Western Digital Müşteri Çözümleri Birimi'nin Ürün Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Dinesh Bahal yaptığı açıklamada, “Akıllı telefonlar için yüksek performans ve yüksek kapasite sunan microSD, dijital devrimin bir parçası. SanDisk® kartları iki milyardan fazla tüketici cihazının merkezinde. Bu A1 kart sayesinde güvenilir formatın geliştirilmesinde önemli bir rol oynayacak olmanın gururunu yaşıyoruz.” dedi.
 
Uzun zamandır milyarlarca kişi tarafından fotoğraf, video, müzik ve daha diğer pek çok dijital dosya için kapasitenin arttırılması amacıyla kullanılan microSD kart, artık uygulamaların yoğun şekilde çalıştığı ortamlara uyum sağlayarak bellek kartı performansında yeni bir boyutun önünü açmak zorunda. Android Marshmallow 6 işletim sisteminin gelmesi ile kullanıcılar, microSD kartı öncelikli veya uyarlanabilir depolama olarak kullanarak akıllı telefonlarının depolama kapasitelerini arttırabiliyor. Bu da uygulamaların doğrudan A1 microSD kart üzerinden yüklenmesi ve açılması anlamına geliyor.
 
 A1 şartları, yeni kartın saniyede 1.500 rastgele girdi-çıktı erişim okuma (IOPS) ve 500 IOPS yazma yapabilmesini mümkün hale getiriyor. Böylece ses, grafik, kayıtlı profiller ve uygulama içi izinler gibi görevlerin yerine getirilmesi ve uygulamaların açılması daha hızlı gerçekleştiriliyor. Bunun yanı sıra A1 şartlarını karşılayan yeni SanDisk Ultra microSD kart, kullanıcılara kartı kullanarak daha hızlı ve daha güçlü uygulama deneyimi yaşatacak şekilde tasarlandı.
 
 SDA Başkanı Brian Kumagai ise açıklamasında şunları söyledi: “Dünya genelindeki tüketiciler; güvenlik, geriye uyumluluk ve birlikte çalışabilir depolama özellikleri sunan SD teknolojisine güveniyor. Bu durum bu formatı, pazardaki milyarlarca SD bellek kartı ve cihazı için dünyanın lider bellek formatı yapıyor. A1 şartları tüketicilerin, akıllı telefonlarında uygulamalarını açtıkları ve çalıştıkları zaman optimum deneyim yaşamalarını sağlayacak en uygun kartı seçmelerine yardımcı olacak. SanDisk'in bir A1 kartını piyasaya sürecek olmasından ve microSD formatın mümkün kıldığı teknolojik yeniliklere katkıda bulunmaya devam etmesinden mutluluk duyuyoruz.”
 
A1 özelliklerine sahip yeni SanDisk Ultra microSD kart, Android™ için geliştirilmiş SanDisk® Memory Zone uygulaması sayesinde kullanıcılarına cihazlarındaki içerikleri yönetmeleri ve yedeklemeleri için de kolay bir yol sunuyor. Uygulama Google Play™ Mağazası üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor4. Kart, 199,9 dolarlık tavsiye edilen satış fiyatı ile 2017'nin Ocak ayı içerisinde dünya genelinde satışa sunulacak.
 
SanDisk® microSD kartlarının bütün modelleri, dünya genelinde 300 binden fazla mağazadan satın alınabiliyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X