Advert

Snapchat adını Snap olarak değiştirdi

Snapchat olarak bilinen uygulama kullanıcıları arasında zaten hep Snap diye kullanılıyordu. Bunun yanı sıra kullanıcılar Facebook'u - Face olarak, Ekşi Sözlük'ü - Ekşi olarak kısaltarak kullanmaktadırlar. Snapchat adındaki fazlalıkları da atmaya karar vererek daha kolay telaffuz edilen “Snap” olarak adını kısalttığını resmen duyurdu.

Snapchat adını Snap olarak değiştirdi
Snapchat adını Snap olarak değiştirdi Haberimport.com
Sosyal medya sitelerin her geçen gün artması ile çok farklı özelliklere sahip sosyal paylaşım siteleri yayın hayatına başlıyor. Son zamanlarda gençler arasında daha yaygın olarak kullanılan Snapchat adlı paylaşım sitesi adını kısaltarak “Snap” olarak anılacak. Son zamanlarda anlık ve hızlı kısa paylaşımlar ile kullanıcılarını her geçen gün artıran Snapchat adındaki fazlalıkları da atmaya karar vererek daha kolay telaffuz edilen “Snap” olarak adını kısalttığını resmen duyurdu.

Programların ve uygulamaların isimlerinin kısaltılması ilk değil kullanıcılar kendilerine nasıl kolay geliyorsa o şekilde kullanmayı tercih ediyorlar. Bu şekilde kısaltılması da insan doğasından kaynaklanıyor. Az iş ve enerji ile çok şey anlatmanın yöntemini bulan insanoğlu karşı tarafın anlayacağı kısaltmalar kullanmayı hep tercih etmektedir.

Facebook - Face olarak, Ekşi Sözlük - Ekşi olarak kısaltıldı

Aslında snapchat olarak bilinen uygulama kullanıcıları arasında zaten hep Snap diye kısa olarak telaffuz edilmekteydi. Kullanıcılarının yapmış olduğu kısaltmayı kendileri de onaylamış oldu. Zaten facebook olarak bilinen sosyal paylaşım sitesi doğal kullanım alanlarında face olarak ifade ediliyor. Aynı şekilde “ekşi sözlük” olarak bilinen Türk paylaşım sitesine kullanıcıları ve “ekşi” diye kısa olarak kullanmaktalar. Yine twitter olarak ünlenen uygulamayı kullanan ve paylaşım yapan kullanıcılar “twit” kelimesi ile uygulamanın adını karşı tarafın anlayacağı şekilde kısaltarak kullanmaktadır.

Sosyal paylaşım sitelerindeki rekabet son hızla devam ediyor. Her uygulama kendisine özgü kullanıcılarının kullanımını kolaylaştıracak ürünler geliştirmeye devam ediyor. Yakın zamanda snap uygulaması ile entegre video çekebilen Spectacles adlı gözlüğü piyasaya çıkacak.
Editör: Can Ercan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X