Twitter beğenmedim özelliği ile yenilendi

Artık beğenmediğiniz tweetleri “beğenmedim” diye işaretleyebileceksiniz. Beğenmedim özelliğinin şimdilik İOS (apple) kullanıcılarında aktif olduğu belirtiliyor.

Twitter beğenmedim özelliği ile yenilendi
Twitter beğenmedim özelliği ile yenilendi Haberimport.com
Dünyaca ünlü sosyal paylaşım sitelerinden birisi olan Twitter yeni bir özelliği aktif etti. Artık beğenmediğiniz tweetleri “beğenmedim” diye işaretleyebileceksiniz. Beğenmedim özelliğinin şimdilik İOS (apple) kullanıcılarında aktif olduğu belirtiliyor.
Twitter’ın iOS için yayınladığı yeni güncellemede olan bu özellik ile hoşunuza gitmeyen, beğenmediğiniz gönderileri "I don't like this Tweet" ("Bu Tweet'ten hoşlanmıyorum") ile işaretleyebileceksiniz.  Yeni konulan bu özellik ile beğenmediğiniz tweetleri işaretleyerek beğenmediğinizi tweet atana bildirebileceksiniz. Twitter bu özelliği eklemesi ile kullanıcıların etkileşimini artırarak daha verimli bir mecra oluşturmak istediği ve kullanıcılara deneyim kazandırmayı hedeflediği düşünülüyor.

Twitter'da Beğenmediklerinizi işaretliyorsunuz

Bu özelliği kullanmak için yapmanız gereken çok basit. Öncelikle telefonunuzun iPhone  marka olması gerekiyor. Twitter henüz android ve web için bu özelliği aktif etmedi. iPhone telefonunuzda Twitter’a girip, hoşlanmadığınız bir tweet seçip sağ üst köşesinde yer alan aşağı ok a basıyorsunuz. Sonrasında ekrana gelen "Bu tweet'ten hoşlanmıyorum" yazısının üzerine dokunuyorsunuz. Hoşlanmadığınız tweet’i “Bu tweet'ten hoşlanmıyorum” diye işaretlemek çok kolay. Bu özellik şuan itibariyle yeni tweet’ler üzerinde uygulanabilmektedir. Daha önce yazılmış ve ana sayfanızda(timeline) yer almış gönderiler için geçerli değil.  Bir nevi güncel tweetler için kullanılan bir özellik olarak kurgulanmış ve kullanıma sunulmuş bir twitter özelliği olmuş.

Android ve web için yeni güncelleme

Bu özellik henüz yeni o nedenle bütün platformlar için henüz kullanılır hale getirilmemiş. Şuan itibariyle sadece iOS üzerinde geçerli. Yakın zamanda Android, masaüstü (web) ve diğer platformlarda da kullanıma sunulması bekleniyor. O platformlar için yeni bir güncelleme "I don't like this Tweet" ("Bu Tweet'ten hoşlanmıyorum") özelliğinin geleceği düşünülüyor.
Editör: İbrahim Atalay
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X