Advert

Yeni Galaxy Note 7'de sorunlar bitmek bilmiyor!

Samsung, Galaxy Note 7 piyasaya çıkmasına çıkmıştı ama yeni çıkan modelin peşini sorunlar bir türlü bırakmıyordu. Samsung firması sorunlu olduğu anlaşılan Galaxy Note 7’leri piyasadan toplama kararı almıştı

Yeni Galaxy Note 7'de sorunlar bitmek bilmiyor!
Yeni Galaxy Note 7'de sorunlar bitmek bilmiyor! Haberimport.com
Cep telefonu kullanıcıların merakla beklediği Samsung, Galaxy Note 7 piyasaya çıkmasına çıkmıştı ama yeni çıkan modelin peşini sorunlar bir türlü bırakmıyordu. Samsung firması sorunlu olduğu anlaşılan Galaxy Note 7’leri piyasadan toplama kararı almıştı. Toplamanın daha hızlı olması için geçen hafta bir firmware güncellemesi yayınlayan firma bu sayede sorunlu telefonları hızlı toplamayı hedeflemişti. Gelen bu güncelleme ile güncellenen cihazlar her açılışta ya da şarj sırasında sahibini uyarıyordu. Bu uyarıyı vermelerinin nedenini açıklayan Samsung yetkilileri aşırı ısınmanın görülme ihtimali olan Galaxy Note 7 telefonların daha hızlı toplanmasının hedeflediklerini duyurdular.

Yayınlanan Firmware’in ardından Samsung, Galaxy Note 7'ler arasında sorunluları değiştirmekle uğraşıyor. Sorunlu Galaxy Note 7'lerin değiştirilmesi devam ederken bir sorunda yeni değiştirilen telefonlarda ortaya çıktığı rapor edildi.
Güney Kore’den yayın yapan YTC adlı haber kanalı değiştirilen Galaxy Note 7’ler ile alakalı stüdyolarına iletilen çok sayıda yeni şikayet aldıklarını duyurdu.

Kanala iletilen şikayetlerin başında ise değiştirilen Galaxy Note 7'ler aşırı ısınabiliyor ve pillerinin şarj tutmakta zorlandığı belirtiliyor. Yine gelen bir başka şikayet ise telefonun şarj sırasında bile pil şarj olmak yerine pil seviyesinde  düşüş olduğunun gözlemlendiği belirtiliyor. Gelen şikayetlerin çoğunluğunun Güney Kore kaynaklı olduğunun altını çizen kanal yetkilileri diğer ülkelerde de değiştirilen Galaxy Note 7'ler de bu tür sıkıntılar olup olmadığının bilinmediğinin altını çiziyorlar.

Editör: Can Ercan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X