Erkekler Gösteriş İçin Yemek Yiyor

Erkekler gösteriş yapmak için ve erkeksi görünmek için toplum içinde fazla yemek yediklerinin ortaya çıkması nedeniyle erkeklerin yeme kültürü üzerine yapılan önemli bir araştırma olduğu vurgulanıyor.

Erkekler Gösteriş İçin Yemek Yiyor
Erkekler Gösteriş İçin Yemek Yiyor Haberimport.com
ABD’de yapılan bir araştırmaya göre erkekler gösteriş yapmak ve erkeksi gözükmek için yemek yiyorlar. ABD’deki Cornell üniversitesinde bir araştırmada erkeklerin yeme alışkanlıklarının farklılık gösterdiğini ortaya çıkardı. Erkekler gösteriş yapmak için ve erkeksi görünmek için toplum içinde fazla yemek yediklerinin ortaya çıkması nedeniyle erkeklerin yeme kültürü üzerine yapılan önemli bir araştırma olduğu vurgulanıyor.

20 kadın ve 30 erkek katıldı

Bir kişinin başkalarıyla birlikte yemek yediğinde davranışlarının nasıl değiştiğini ölçmek için 20 kadın ve erkekten 30 dakikalık bir yarışma çerçevesinde rekabet ederek tavuk kanadı yemeleri istendi. Bu kişilerin bir kısmı tezahürat yapan seyircilerin önünde yerken, diğer grup seyircisiz yarıştı. Yarışmacılara maddi değeri olmayan bir madalya verileceği söylendi.

4 kat daha fazla yemek

Araştırma sonucuna göre, katılımcılar yarışma için yemek yediklerinde dört kat daha fazla yedi. Tezahürat arttığında, özellikle erkeklerin yeme oranı yükseldi.
Yarışma sonrasında kadınlar biraz utandıklarını söylerken, erkekler ‘eğlendiklerini’ söyledi.

Araştırmacılar, özellikle genç erkeklerin ‘gösteriş yapma fırsatı’ olduğunda daha fazla yemek yediğini belirtti. Araştırma direktörü Brian Wansink, erkeklerin başkalarının kendilerini izlediği durumlarda, özellikle de heteroseksüel erkeklerin kadınların önünde daha ekstrem tavırlar sergilediğini söyledi.
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X