Teknolojik aletler sağlıklı yaşam için bizi gözetliyor

Günlük hayatta yapılan sportif faaliyetlerin daha kapsamlı takip edilmesi ise bu iş için özel olarak hazırlanmış bileklikler ile bu işi daha kolay yapılabilmektedir.

Teknolojik aletler sağlıklı yaşam için bizi gözetliyor
Teknolojik aletler sağlıklı yaşam için bizi gözetliyor Haberimport.com
Günlük hayatta yapılan sportif faaliyetlerin daha kapsamlı takip edilmesi ise bu iş için özel olarak hazırlanmış bileklikler ile bu işi daha kolay yapılabilmektedir. Sporcuların ve sağlıklı yaşamak için spor yapmak isteyenlerin yardımcılarından olan adımsayarları (pedometre) günlük yaşamımızda daha sık görür olduk. Bu ürünler sık kullanılır oldular. Bunların yanı sıra akıllı telefonlara kurulan programlar ile gün içerisinde ne kadar adım atılmış ne kadar kalori yakılmış vb verileri tutmaktadır.

Günlük hayatta yapılan sportif faaliyetlerin daha kapsamlı takip edilmesi ise bu iş için özel olarak hazırlanmış bileklikler ile bu işi daha kolay yapılabilmektedir.

Piyasada 400-500 TL bir fiyata satılan bu bileklikler, 24 saat boyunca kolunuzda kalarak sizin her türlü takibinizi yapmaktadır. Gün içerisinde yediğiniz içtiğiniz her şeyi, yaptığınız egzersizleri, uyku düzeninizi takip ediyor. Geceleyin uyurken yatak içerisinde hareket etme durumunuza göre ne kadar derin ya da hafif uyduğunuzu tahlil edip gösteriyor.

İsterseniz gün içerisinde 45 dakikalık ayarlama yapıyorsunuz uyuya kaldığınız sizi uyandırmaya programlanmış. Bunun yanı sıra uyanık olduğunuz halde hareketsiz olarak oturup kalmışsanız sizi uyarıyor kalkıp hareket etmeniz için alarm ile size uyarı veriyor.Bu işlerin yanı sıra entegre olarak çalışan mobil uygulamalar sayesinde ne kadar yediğinizi, yediğiniz yiyeceklerin uyku kalitenize ne kadar etti ettiği hakkında size tavsiyeler veriyor. Bu akıllı bileklikler görüp görebileceğiniz en disiplinli ve dikkatli kişisel eğitmeniniz oluyor. Sizi her anınızda kontrol altında tutuyor. Sizleri bu kadar kontrol altına alan o ürünleri kandırmak mümkün olmuyor.

Bu bileklikler, önceden belirlediğiniz hedeflere ne kadar yaklaştığınızı gösteren LED ışıklı ekrana sahipler sizin o hedefe ulaşmanız için sizi motive etmektedir.

Bazı modeller ise ne zaman fotoğraf çektiğinizi, hangi müzikleri dinlediğinizi, hangi filmleri izlediğinizi gösteriyor, yani tüm hayatınızı takip etmede üstüne yok.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X