Televizyon karşısında aşırı yemek yiyoruz

Bilim adamları televizyon karşısında yemek yemenin zararlarıyla alakalı uzun süredir araştırma yapıyorlar. Yapılan araştırma neticesinde araştırmaya katılan insanların verileri incelendiğinde televizyon karşısında yemek yemenin hiçte sağlıklı olmadığı ortaya çıkmaktadır.

Televizyon karşısında aşırı yemek yiyoruz
Televizyon karşısında aşırı yemek yiyoruz Haberimport.com
Bilim adamları televizyon karşısında yemek yemenin insan vücudu verdiği zararların neler olduğuna dair araştırmalar yapıyorlar. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki insanlar televizyon karşısında hem çok yiyorlar hem de yemekleri gerektiği kadar çiğnemiyorlar. Bu da sağlık sorunlarına yol açıyor. Bilim adamları televizyon karşısında yemek yemenin zararlarıyla alakalı uzun süredir araştırma yapıyorlar.  Yapılan araştırma neticesinde araştırmaya katılan insanların verileri incelendiğinde televizyon karşısında yemek yemenin hiçte sağlıklı olmadığı ortaya çıkmaktadır.

Gıda  ve Beslenme uzmanlarının ortak kanaati şu şekilde olmaktadır; “Televizyon karşısında sağlıklı gıdalar tüketilmiyor. Hızlı ve tez olsun diye tez pişen aynı zamanda sağlık açısından zararlı olan gıdalar tercih ediliyor. Bu gıdaların pişme süresi kısa olduğu için sağlık açısından faydaları ya hiç yoktur ya da çok azdır. Televizyon karşısında yemek yemenin diğer bir sakıncası ise gereğinden fazla gıda tüketmektir. Televizyon karşısında olunduğu için ne kadar yenildiğine dikkat edilmiyor. Sofradan haddinden fazla yemek yiyerek kalkılıyor. Oda belli bir zaman sonra fazla kilo ve sağlık sorunlarına yol açıyor.” diyerek fazla ve aşırı yemek yemenin kilo ve sağlık sorunlarının baş sorumlusu olduğu vurgulanıyor.
Bilim adamlarının araştırmanın sonucuna göre vardığı kanı şu şekildedir; aile ortamında televizyon olmayan mekanlarda yemek yemek gerekir. Yemek aceleye getirilmemelidir. Yavaş yavaş çiğneme sürelerine dikkat ederek yemek yenilmelidir. O  nedenle yemeklerin televizyon karşısında değil de televizyonun olmadığı ortamlarda yenilmesi gerekmektedir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X