Yalnızlar Daha Zeki

Londra Ekonomi Okulu ve Singapur İşletme Üniversitesi’nin ortak olarak yapmış olduğu bir araştırma sonucuna göre yalnızlığı sevenlerin daha zeki olduğunu ortaya çıkardı.

Yalnızlar Daha Zeki
Yalnızlar Daha Zeki Haberimport.com
Yalnızlığı sevenlerin daha zeki olduğu son günlerde yapılan bir araştırma ile ortaya çıktı. Londra Ekonomi Okulu ve Singapur İşletme Üniversitesi’nin ortak olarak yapmış olduğu bir araştırma sonucuna göre yalnızlığı sevenlerin daha zeki olduğunu ortaya çıkardı.

15 BİN GENÇ KATILDI

Yapılan araştırmanın sonucuna göre yalnızlığı sevenler ya da yalnız olmayı takmayanlar, yalnız yaşamaktan hoşlananların daha zeki olduğu tespit edildi. Araştırma 15 bin genç üzerinde yapıldı.  Araştırmaya şu şekilde yapıldı. Farklı konularda farklı cevapları olan sorular soruldu. 

ÇOK ÇEŞİTLİ SORU VE SORUN VARDI

Soru kategorileri arasında sosyal bilimlerde fen bilimlerine çok geniş alanda konuların olduğu sorular sorularak katılımcıların verdiği cevaplar not edildi. Yaşamla alakalı ya da başka konularla alakalı problemlerin çözümüyle alakalı katılımcıların verdiği cevaplardan yola çıkarak araştırmayı tamamlayan ekip araştırma sonucuna göre şu kanıya vardılar:

BAŞKALARINA MUHTAÇ DEĞİLLER

Zeki insanlar modern dünyada çevreye daha kolay uyum sağlıyor. Atalarımızın aksine, gıda ve sığınak bulmak için başkalarıyla yakın ilişkiler kurmaya ihtiyaç duymuyor. Kendisinin çözebileceği ya da başarabileceği bir sorun için başkalarından yardım almayı düşünmeyen zeki insanlar bu sorunu kendisi çözüme kavuşturma eğiliminde oluyorlar.

ARKADAŞLARLA FAZLA ZAMAN GEÇİRME

Araştırma ile tespit edilen diğer bir durum ise zeki insanların arkadaşlarıyla daha fazla geçirmek zorunda kalınca kendilerini daha az mutlu hissediyorlar.  Arkadaşları ile fazla zaman geçirmek sanılanın aksine onları mutsuz ediyor.
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X