Zengin Kadınlar Ortalama 83 Zengin Erkekler 79 Yıl Yaşıyor

Zengin erkekler ortalama 79,3  yıl yaşarken fakir erkekler ortalama 69,8 yıl yaşıyorlar. Aynı araştırmaya göre zengin kadınların ortalama yaşam süreleri 83 yıl olurken fakir kadınların ortalama yaşam süreleri 76 yıl olarak gözüküyor.

Zengin Kadınlar Ortalama 83 Zengin Erkekler 79 Yıl Yaşıyor
Zengin Kadınlar Ortalama 83 Zengin Erkekler 79 Yıl Yaşıyor Haberimport.com
ABD’de yapılan bir araştırmaya göre zengin erkekler daha uzun süre yaşıyorlar. Araştırmanın sonuçlarına göre yoksul erkeklerin yaşam sürelerinin ortalamaları 69,8 yıl olurken ülkede zengin kesim olarak bilinen erkeklerin yaşam süreleri 79,3 ortalamaya sahip
Zengin erkekler yoksullara göre ortalama 10 yıl daha uzun süre yaşıyorlar. Araştırmaya konu olan erkeklerin zenginlikleriyle orantılı olan yaşantıları nedeniyle fakir erkeklere göre daha uzun yaşam sürüyorlar.

Aynı araştırmada hem zengin erkekler ile fakir erkeklerin hem de zengin kadınlar ile fakir kadınların yaşam sürelerinin uzunluğu hakkında çıkan sonuçlar dikkat çekiyor.

Araştırmanın Daily Mail'de yapılan haberine göre; zengin erkekler ortalama 79,3  yıl yaşarken fakir erkekler ortalama 69,8 yıl yaşıyorlar. Aynı araştırmaya göre zengin kadınların ortalama yaşam süreleri 83 yıl olurken fakir kadınların ortalama yaşam süreleri 76 yıl olarak gözüküyor.

Araştırmayı yapan Doğu Tennessee State Üniversitesi toplam 3 bin 141 ilçede yaşayan insanları  göz önüne alarak araştırma sonucu oluşturdu.  Yapılan çalışmada zengin kadınların zengin erkeklerden 3 yıl daha uzun yaşadığı belirlenmiş.   Bu araştırma alanında yapılan ilk araştırma olması nedeniyle araştırmanın sonucu ülke genelinde yoğun bir ilgi ile karşılandı. American Journal of Public Health (Amerikan Halk Sağlığı Dergisi)'de yayınlanması ile de ülke gündemine oturan araştırma sonucu nedeniyle dikkatler zengin fakir ayrımı ve yaşam süresi üzerine çevrildi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X