Haberimport.com

5G’li LG V50ThinQ tanıtıldı

5G’li LG V50ThinQ tanıtıldı
04 Mart 2019 - 2:24

LG V50ThinQ 5G, kullanıcıların 5G döneminin tadını çıkarabilmeleri ve olağanüstü bir kullanıcı deneyimi yaşayabilmeleri için özenle tasarlandı. LG’nin ilk 5G özellikli akıllı telefonu olan LG V50ThinQ, kullanıcılara yüksek güvenilirlikle, 5G hızında, kaliteli içerik deneyim, sunuyor. 5G ile 4G hızının 20 katına çıkması öngörülüyor.

19,5:9 en boy oranına sahip LG V50ThinQ 5G, 6.4 inçlik QHD + OLED FullVision ekranıyla, kullanıcılara video izlerken veya oyun oynarken daha kaliteli bir deneyim sunuyor. DTS: X teknolojisinin kullanıldığı telefonda, kullanıcılar netlik ve derinlik oranıyla, yüksek kalitede surround sesin keyfini çıkarıyor. Telefon ayrıca, birinci sınıf Bluetooth ses kalitesi için Qualcomm® aptX ™ ve aptX HD ses teknolojisini de destekliyor.

LG 5G akıllı telefonda, kullanıcıların olağanüstü kalitede fotoğraf ve video çekmelerini sağlayan optik yenilikler mevcut. LG LG V50ThinQ’de, hareketli nesnelerin odakta kalmasını sağlamak için hem ön hem de arka kameralarda Video Derinlik Kontrolü bulunuyor. Telefonda bulunan Dual FOV teknolojisi ile kullanıcıların, gördükleri görüntüleri bozulmadan yakalayabilmesi, mesafeyi ve derinliği doğru analiz ederek, parlak ve profesyonel videolar üretebilmesi sağlanıyor.

LG’nin ilk 5G akıllı telefonu en yeni Qualcomm® Snapdragon ™ 855 işletim sistemi ile güçlendiriliyor. Telefon, 5G için gereken gelişmiş işlem gücünü sağlamak için LG’nin optimize edilmiş yazılımıyla da destekleniyor. Telefonda aynı zamanda V40ThinQ’dan yüzde 20 daha büyük bir 4.000mAh batarya ile dahili sıcaklıkları düşük tutmak ve çoklu görevler sırasında bile performansı desteklemek için yeni bir Vapor Chamber ısı yayma sistemi bulunuyor.

V serisinin ince ve şık tasarımını miras alan LG V50ThinQ 5G’nin yalnızca 8.3 milimetre kalınlığı ve 183 gramlık bir ağırlığı bulunuyor. LG V50ThinQ 5G zorlu ortamlarda ekipman performansını değerlendirmek için ABD askeri tarafından hazırlanan MIL-STD 810G testlerinin 14 kategorisini de başarıyla geçerek zorlu şartlara rahatlıkla adapte olabildiğini gösteriyor.

LG, ilk 5G telefonunun kullanıma sunulmasında Amerika Birleşik Devletleri, Güney Kore, Avustralya ve bir dizi Avrupa ülkesi de dahil olmak üzere bu yıl 5G hizmetinin başlatılacağı pazarlarda 10 ana taşıyıcıyla ortaklık kuruyor.

Daha zengin bir 5G deneyimi için çift ekran

LG 5G özellikli ilk akıllı telefonunda kullanıcı deneyimini zenginleştirmek için çift ekran teknolojisi bulunuyor. Bir telefon kılıfına benzer şekilde tasarlanan, tercihe bağlı olarak takılıp çıkarılabilen ikinci ekran ile LG V50ThinQ 5G kullanıcılara, görüntüleme, oyun ve çoklu görev deneyimi için iki adet 6.2 inçlik OLED ekran sunuyor. Çift Ekranlı LG V50ThinQ 5G ile kullanıcılar,bir ekrandan film izlerken, diğer ekrandan o film hakkında yapılan yorumları okuyabilecek.

Telefona ikinci ekran takıldığında, LG V50ThinQ 5G’nin ekranında, ikinci ekranı açmak ya da iki ekran arasında kolayca geçiş yapmak için bir simge beliriyor. Telefonun çok pencereli özelliği, her ekranı ikiye bölerek, aynı anda birden fazla uygulamanın görüntülenmesini ve kullanılmasını mümkün kılıyor. İkinci ekran, bazı oyunlarda, küçük yaştaki kullanıcılar için aksiyonu engelleyen özel bir denetleyici olarak da kullanılabiliyor. İki ekran iki uygun açıda (104 ve 180 derece) yerleştirilebiliyor ve böylece telefonun pilinin bitmesi durumunda ayrı olarak şarj edilmesine gerek kalmıyor.

Haberimport Sitesinde Güncel Haber, Ekonomi Haberleri, Teknoloji, Yaşam, Sanat Haberlerini okuyabilirsiniz