6'ncı Nilüfer Tiyatro Festivali başladı

Bu haber 01 Nisan 2018 - 1:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği “6’ncı Tiyatro Festivali” seyirciyle buluştu. Etkinliğin ilk oyunu olan ‘Kundakçı’ sanatseverlere eğlence dolu anlar yaşattı

YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği “6’ncı Nilüfer Tiyatro Festivali” başladı. Festivalin ilk oyunu olan ‘Kundakçı’, Nazım Hikmet Kültürevi’nde sahnelendi. Grigory Gorin’in yazdığı, Haluk Bilginer’in Türkçeye çevirdiği, yönetmenliğini Muharrem Özcan’ın üstlendiği oyun, ilgi gördü. Tuna Kırlı, D. Özder Akın, Muharrem Özcan, Tuğba Çom Makar, Tuğçe Karaoğlan, Evren Erler, Gözde Kırgız, Timuçin Başgül, Mithat Ozan Küren, Serkan Ilgaz ve Sedat Bilenler’in rol aldığı Kundakçı, eğlence dolu anlar yaşatttı.

YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Kara komedi türünde sahnelenen ‘Kundakçı’da, Artemis Tapınağı’nı kundaklayan tarihteki ilk anarşistin hikayesi anlatılıyor. Kundakçı, sadece isminin daha sonraki yıllara taşınması amacıyla böyle bir işe kalkışıyor. Tapınağı yaktıktan sonra yakalanıyor ancak cezalandırılmıyor. Gelişmelerden anlaşılıyor ki, herkesin bu kundaklamada bazı çıkarları bulunuyor. Kısacası ‘Kundakçı’; kibirle adını yaşatmak, şan ve şöhret sahibi olmak için bu yolu seçen bir insanın hikayesini sahneye taşıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.