Haberimport.com

Alanya Uluslararası Caz Günleri Başlıyor

Alanya Uluslararası Caz Günleri Başlıyor
18 Eylül 2018 - 22:34

Alanya Belediyesi, bu yıl 15’incisini düzenleyeceği Alanya Uluslararası Caz Günleri, 27-30 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek. Festivalde, dünya çapında ünlü sanatçılar sahne alacak

Alanya Caz Günlerinde Kimler Sahneye Çıkacak

27 Eylül Perşembe akşamı Tarihi Kızıl Kule Meydanı’nda, Alanya Kalesi’nin ışıkları altında başlayacak 15. Alanya Uluslararası Caz Günleri’nin açılış konserinde Karsu sahneye çıkacak. 28 Eylül’de Sarah Lancman Invites Giovanni Mirabassi Trio ve Emin Fındıklıoğlu Quartet, 29 Eylül Cumartesi Brassolist ve Charlotte Wassy Quintet caz severlerle buluşacak. Alanya Caz Günleri’nin 30 Eylül’deki kapanış gecesinde ise Anjelika Akbar & Yinon Muallem, Elif Tuğba Tekışık sahne alacak.

Alanya Caz Günleri’ne Herkes Davetli

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, her yıl düzenledikleri Caz Günleri’nde yine birbirinden ünlü isimlerin sahne alacağını söyledi. Başkan Yücel, “Ulusal ve uluslararası platformda büyük ilgi gören festivalimiz, bu yıl 15. yaşına girecek. Hem şehrin monotonluğundan uzaklaşmak hem de sonbaharın kendisini göstermeye başladığı bu günlerde caz tutkunlarına muhteşem bir müzik ziyafeti sunmayı planladığımız Alanya Caz Günleri’ne tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum” dedi.