Haberimport.com

Aliağa’lı çocuklar yüzme öğrenecek

Aliağa’lı çocuklar yüzme öğrenecek
6 views
04 Temmuz 2019 - 0:18

Aliağa Belediyesi tarafından projelendirilen Aliağa Gençlik Merkezi’nde yüzme kursları başlıyor. 5-12 yaş aralığındaki çocuklara yönelik verilecek yaz dönemi kursları için kayıtlar 5 Temmuz 2019 Cuma günü saat 09.30’da başlayacak. Kurs kayıtları kontenjanlar ile sınırlı olacak.

Spordan sanata birçok branşta Aliağalıların sosyal hayatına renk katacak olan Aliağa Gençlik Merkezi’nde yüzme kursları için start veriliyor. Aliağa Belediyesi tarafından ilk kez kente kazandırılan yarı olimpik yüzme havuzunda açılışı çocuklar yapacak. Çocuklar, kendileri için düzenlenecek yüzme kurslarında yüzme öğrenmenin keyfini doyasıya çıkaracak.

Kurslar 25 metre uzunluğa, 12 buçuk metre genişliğe ve 2 metre derinliğe sahip yarı olimpik yüzme havuzunda gerçekleştirilecek. Kursların ilk aşamasında çocuklara; suyun üzerinde kalma, suda nefes alma, ayak vuruşu gibi yüzmenin temel eğitimleri aktarıldıktan sonra başarılı olanlara yüzmenin farklı teknikleri de öğretilecek.

Profesyonel eğitmenler tarafından verilecek kurslarda çocuklar hem yüzme öğrenecek hem de tatillerini spor yaparak değerlendirecek. Yaz dönemi kursları eylül ayında son bulacak. Kurslara katılmak isteyenler iki adet fotoğraf, kimlik fotokopisi ve ikametgah adresi ile birlikte Aliağa Gençlik Merkezi’ne başvurularını şahsen yapabilecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.