Haberimport.com

Altay spor kulübü 105. kuruluş yılını kutluyor

Altay spor kulübü 105. kuruluş yılını kutluyor
15 Ocak 2019 - 10:17

15 Ocak Salı günü saat 19:14’de gerçekleşecek ikinci etkinlikte Altay spor kulübünün görsel arşivinde büyük bir eksiklik tamamlanacak. Yüksek Divan Kurulu eski Başkanı Kemal Zorlu’nun özverisi ve vizyonu ile hazırlanan ve yapımında Haluk Güney’in büyük emeği olan 1 saat 15 dakika süren belgeselde Altay kulübünde çeşitli dönemlerde görev yapmış. 39 eski başkan, kaptan, futbolcu ve yönetici ile yapılan röportajlar da yer alacak. Bu röportajlar içinde şu an aramızda olmayan Mahzar Zorlu, Rıdvan Burteçin, Esin Özgener, Erdoğan Tözge, Yaşar Ürek gibi duayenlerin görüntüleri izleyenleri heyecanlandırıp, duygulandıracak. 

Aynı gecede Altay Sosyal Dayanışma Derneğinin gelenekselleştirmeye gayret ettiği Erdoğan Tözge Altay’a hizmet ödülü ve genç yönetici teşvik ödülleri de kazanan isimlere törenle teslim edilecek. 

Türkiye’de belki de hiçbir kulüp kuruluş yıl dönümlerine Altay kadar özenmiyor. Altay kulübü maddi manevi en zor günlerinde dahi, bu özel güne büyük önem verdi. Çünkü Altay’ın kuruluş öyküsü ve kuruluş sebepleri diğer birçok kulüpten çok daha farklıdır. Altaylılar, doğdukları yada oturdukları semt için değil, kulübün bu kuruluş nedenleri ve hedefleri sebebiyle kulüplerine canı gönülden bağlıdırlar. Birçok kulüp şampiyonluk, yüksek liglerde temsil hedefiyle kurulurken, Altay’ın kuruluş hedefleri içerisinde sportif başarı geri plandadır. Asıl hedef vatanseverlik zemininde kitleleri bir araya getirmek ve ulusa karşı olabilecek saldırılarda birlik ve beraberliği sağlayabilmektir. Bu hedef ve misyon çerçevesinde ülkemizin işgal yıllarında Altay’ı kuran ve onlara yoldaş olanlar Altay çatısı altında kenetlenerek milli mücadelede büyük fedakarlıklar göstermiş ve cumhuriyetin ilanı sonrasında ülkenin kaderini belirleyecek görevlerde ölümsüzleşmişlerdir. Bu sebeple Altay Spor Kulübünün kuruluş yıldönümü kutlamaları sadece çok sevdiğimiz, renklerine gönül verdiğimiz bir kulübün kuruluş kutlaması değil, aynı zamanda bu kuruluşu sağlayan, yüreği vatan sevgisiyle dolu koca yürekli adamlara şükran günüdür. 

15 Ocak salı akşamı bu anlayışla, Altaylı olsun olmasın, tüm bu şükran duygusunu hisseden İzmirlileri Kültürpark Fuar İzmir Sanat Merkezinde saat 19:14’de gerçekleşecek etkinliğe davet ediyoruz.

Haberimport Sitesinde Güncel Haber, Ekonomi Haberleri, Teknoloji, Yaşam, Sanat Haberlerini okuyabilirsiniz