Antalya Akra Caz Festivali sona erdi

Bu haber 16 Mayıs 2018 - 10:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Caz ve klasik müziğin dünyaca ünlü isimlerini Antalya’da buluşturan Antalya Akra Caz Festivali muhteşem bir konserle sona erdi. Modern ve klasik cazın yanı sıra; caz müziği funk, rock, latin, soul ve elektronik tarzla harmanlayan renkli bir müzikal yelpazeyle izleyici karşısına çıkan ve 2-12 Mayıs tarihleri arasında Akra Hotels’de gerçekleşen festival, Fransız şarkıcı Dany Brillant konseri ile sanatseverlere veda etti. Brillant; nostaljik şarkıların yanı sıra; latin , salsa, swing ve caz melodilerinin hakim olduğu Fransızca şarkılarla dinleyenlere unutulmaz bir konser gecesi yaşattı. Gecede ayrıca Türkiye’nin önde gelen müzisyenlerinden gitarist Neşet Ruacan ve Akra Jazz Band sahne aldı.

Brillant danslarıyla çoşturdu

Antalya’da ilk kez bulunduğunu ve şehirden çok keyif aldığını söyleyen Dany Brillant, ”Siz Akdeniz’lisiniz ve romantik insanlarsınız. Burada harika bir ortam var. Bu gece şarkılarımı seveceğinizi umuyorum. Şarkılarıma size eşlik edin.” dedi. Akra Hotels’in bahçesinde gerçekleşen konserde Brillant enerjisi ve danslarıyla seyirciye muhteşem bir gece yaşattı. Şarkıcı gecenin sonuna doğru sahneye izleyicileri davet ederek kalabalık bir grupla dans edince, konserde renkli ve eğlenceli görüntüler ortaya çıktı.

Festival binlerce sanatseveri ağırladı

Bu yıl ilki gerçekleşen Antalya Akra Caz Festivali, festival süresince binlerce sanatseveri Akra Hotels’de biraraya getirdi. Altı muhteşem konserle seyirci karşısına çıkan festivalde; Yasmin Levy & Akra Jazz Band, Fransız grup Electro Deluxe, Cesaria Évora solistleri ve orkestrası, İlk Şarkılar ve Güz Şarkıları albümleri ile Fazıl Say, Elif Çağlar Quartet / Ediz Hafızoğlu ‘Nazdrave & Friends’ ve Fransız melodilerinin ruhu “Danny Brillant” sahne aldı. Festival; müzikal şölenin yanı sıra moderatörlüğünü Yekta Kopan’ın üstlendiği “Akra Jazz Talks” söyleşine de ev sahipliği yaptı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.