Haberimport.com

Araklı’da yara sarma çalışmaları sürüyor

Araklı’da yara sarma çalışmaları sürüyor
14 views
18 Ağustos 2019 - 13:06

Araklı’nın Çamlıktepe Mahallesi’nde yaklaşık 2 ay önce meydana gelen ve 10 kişinin yaşamını yitirmesiyle sonuçlanan sel felaketinin oluşturduğu maddi tahribatı gidermeye yönelik çalışmalar devam ediyor.

Bölgeye giden Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, ilgili kurum amirlerinden, büyük yıkımın yaşandığı alanda yapılan alt ve üst yapı çalışmaları hakkında bilgi aldı.

İlçe kaymakamlığına vekâlet eden Arsin Kaymakamı Yakup Güven, Araklı Belediye Başkan Vekili Ekrem Reis ve Çamlıktepe mahalle muhtarı Yusuf Kuloğlu ile bölgeyi gezen Vali Ustaoğlu ve Başkan Zorluoğlu ile beraberindekiler, dere yatağının düzenlenmesi faaliyetleri, yıkım kararı verilen evler ve alternatif yol güzergâhları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Vali Ustaoğlu, bölgede yaşanan acıdan dersler alınması gerektiğini ve yıkım kararı verilen evlerin tahliyesine mecbur olduklarını anlattığı mahalle sakinlerine, TOKİ tarafından afetzedelere tahsis edilecek konutlar bitene kadar, ev kirası yardımı dâhil her türlü desteği vereceklerini bildirdi.

Başkan Zorluoğlu da devletin her türlü imkânı ile bölgede oluşan tahribatı gidermeye gayret gösterdiğini belirterek, gerek valilik gerek büyükşehir belediyesi gerekse ilgili kurum ve kuruluşların üzerlerine düşen görevi yapmaktan kaçınmadığını söyledi.

Büyükşehir belediyesinde konuyla ilgili çalışmaları yürüten genel sekreter yardımcısı Süleyman Gün ve daire başkanlarına gerekli talimatları veren Başkan Zorluoğlu, yol ve su şebekesi çalışmalarında şimdiye kadar gelinen nokta ve önümüzdeki döneme ilişkin planlama hakkında da rapor istedi.

Çamlıktepe Mahallesi’ndeki incelemelerde, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen, AFAD İl Müdürü Ömer Kıratlı ve İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş da hazır bulundu.