Aşkın Nur Yengi 90'lı yılları çok özledim

Bu haber 03 Haziran 2018 - 4:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Usta müzisyenleri Fatih Ahıskalı, Özer Arkun, Göksun Çavdar ve Eralp Görgün’den oluşan Rubato, “Başka Şarkı” programına kendine has yorumu, şarkıları ve canlı performansıyla Aşkın Nur Yengi konuk oldu. Programın sürprizi ise Gazapizm’in programa katılşması oldu. Gasapizm, programda canlı performansıyla büyük beğeni topladı.

“90’lı yılları çok özledim”

90’lı yıllara albüm ve şarkılarıyla damga vuran Aşkın Nur Yengi, o yılları çok özlediğini anlatarak sohbete başladı. Müziğin o dönemki hazzını özlediğini söyleyen ünlü sanatçı, zamanla her şeyin çok hızlı değiştiğini belirtti. Aşkın Nur Yengi, “Sosyal medya çıktığından beri herkesin kendi televizyon kanalı var. Dolayısıyla müzik de bir tık yükseldi, dünya müzikleri hayatımıza geldi. Biraz gerçek duygularımızı anlatan melodiler kayboldu” dedi. Kendisine binlerce beste geldiğini, albümler için bunları dinlediğini fakat gerçek bir melodi yakalamadığını belirten ünlü şarkıcı, çok başarılı eserlerin de çıktığını, ancak bunların sayısının azaldığını söyledi.

“Viyolonsel çalmamın mümkün olmadığını söylediler”

Konservatuar yıllarında viyolonsel çaldığı zamanki anılarını da anlatan Aşkın Nur Yengi, “O yıllarda minyon birisi olduğum için bana viyolonsel çalmamın mümkün olmadığını söylediler. ‘Boyundan yüksek, parmakların küçük, mümkün değil’ dediler. Sağ olsun hocam Necati Giray ile hep çalıştık” dedi. Kızının da bir enstrüman çalması konusunda destek olduğunu söyleyen Aşkın Nur Yengi, onun da okulda viyolonsel çaldığını belirtti.

Aşkın Nur Yengi’nin konuk olduğu “Rubato ile Başka Şarkı” 2 Haziran Cumartesi 21.00’de Kral Pop TV ve Kral TV ekranlarında.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.