Bergama’da bitkisel atık yağlar Ekonomiye kazandırılacak

Bergama Belediyesi sıfır atık projesi ve #2020bergamadaçevreyılı etkinlikleri kapsamında belediye sınırları içinde bitkisel atık yağların toplanması için yeri bir protokol imzaladı.

Kent içerisinde bulunan bitkisel atık yağların kaynağından toplaması için imzalanan protokol kapsamında hem çevre korunmuş olacak, hem de toplanan yağlar geri dönüşümde ekonomiye kazandırılacak. Ayrıca bitkisel atık yağların çevreye ve sağlığa zararları hakkında bilgilendirmeler yapılacak.

BAŞKAN KOŞTU; “SIFIR ATIK İÇİN İLÇEMİZDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK”

Sıfır Atık Projesi kapsamında çalışmaların aralıksız devam ettiğini protokol imza töreninde açıklayan Belediye Başkanı Hakan Koştu, ” Lavabodan dökülen 1 litre bitkisel atık yağın 1 milyon litre suyu kirlettiği bilimsel olarak biliniyor. Bu yağlar ayrıca yer altı sularına sızarak doğal yaşamı tehdit ediyor. Bitkisel atık yağların gelişi güzel çevreye ve kanalizasyonlara akıtılması doğamızı ciddi manada tehdit ediyor. Biz, bu protokolümüz ile birlikte hem çevre bilincini hemşehrilerimize yerleştirmeyi, hem de bitkisel atık yağların ekonomiye kazandırılmasını sağlamış olacağız. Bu atıkların biyodizele dönüştürülmesiyle çevremizi korumak mümkün” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Dünya Çocuk Günü bu yıl da farkındalık çalışmaları ile kutlanacak

Haberimport.com'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haberimport.com'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.