Haberimport.com

Bornova Belediyespor Süper Amatör Lig’de

Bornova Belediyespor Süper Amatör Lig’de
26 Ocak 2019 - 3:41

İzmir 1. Amatör Ligi’nde mücadele eden Bornova Belediyespor, ligin bitimine 2 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, genç sporculardan kurulu ekibi kutlayarak, “Biz Bornova Belediyespor olarak yetiştiriciliği ön planda tutuyoruz. Altyapıya verdiğimiz önemle diğer kulüplerimize örnek olmayı amaçlıyoruz“ dedi.

2018-2019 sezonunda İzmir 1. Amatör Lig 4. Grup’ta mücadele eden Bornova Belediyespor, ligin bitimine iki hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. Bornova temsilcisi, gelecek sezon Süper Amatör Lig‘de mücadele edecek.

Çok gol attı, az gol yedi

Bornova Belediyespor oynadığı 16 maçta yenilgi yüzü görmedi. 12 kez kazandı. 4 karşılaşmadan ise beraberlikle ayrıldı. Attığı 61 gole karşılık, kalesinde yalnızca 16 gördü. Maç başına attığı gol ortalaması 4 olan  ekip,  yine maç başına 1 gol yedi. Bornova Belediyespor, 95 takımın 10 ayrı grupta mücadele ettiği 1. Amatör Lig’de bu istatistikleri ile de ilk sıralarda yer aldı.

Altyapıdan gelen gençlerin başarısı 

Antrenörler Serkan Çataldirek ve Fatih Dönmez yönetimindeki takım, alt yapıdan yetişen genç kadrosu ile dikkat çekti. Takımın yaş ortalaması 22 olurken, U17 takımından 6 sporcu şampiyon kadroda forma şansı yakaladı.

Başkan Atila: Amacımız örnek olmak

 Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, genç sporculardan kurulu ekibi kutlayarak, “Elde edilen başarılar bizleri çok mutlu ediyor. Bornova Belediyespor olarak yetiştiriciliği ön planda tutuyoruz. Altyapıya verdiğimiz önemle diğer kulüplerimize örnek olmayı amaçlıyoruz“ dedi.

Haberimport Sitesinde Güncel Haber, Ekonomi Haberleri, Teknoloji, Yaşam, Sanat Haberlerini okuyabilirsiniz