Burak Aksak Okurlarıyla Buluştu

Bu haber 09 Nisan 2018 - 20:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Leyla ile Mecnun’ dizisinin senaristi Burak Aksak aynı isimli kitabının ilk imza gününde D&R Marmara Forum’da okurlarıyla buluştu. Kitabı Mecnun’un diliyle yazdığını söyleyen Aksak, “Dizi düşündüğümüz finalle bitmedi, diziyi ilk yazarken ‘şuraya bağlasam’ dediğim bir final vardı, kitapta onu yaptım” dedi.

Büyük bir hayran kitlesine sahip ‘Leyla ile Mecnun’ dizisinin yaratıcısı Burak Aksak aynı isimli kitabının ilk imza gününde D&R Marmara Forum’da sevenleri ile bir araya geldi. Binlerce hayranı saatler öncesinden etkinlik alanına gelerek metrelerce kuyruk oluşturdu. Bazı hayranları imza almak için sıra beklerken kitabı okumaya başladı. Kitap dün ilk kez D&R Marmara Forum’da satışa sunuldu.

LEYLA İLE MECNUN RAFLARDAKİ YERİNİ ALDI

Dün D&R Marmara Forum’da gerçekleştirilen imza gününün ardından Leyla ile Mecnun raflardaki yerini aldı. Dizide düşündüğü finalle kitabı bitirdiğini söyleyen Aksak, “Dizideki karakterlerin olduğu bir kitap. Dizi, düşündüğümüz finalle gitmedi çünkü iş 104 bölüm sürdü. İlk böyle yazarken ‘şuraya bağlasam’ dediğim bir final vardı kitapta onu yaptım. Çok özlemişim, yazarken onu fark ettim. Dizi döneminde bir haftada 70-90 sayfa arasında yazıyorduk. Çok yoğun ve yorucuydu ama kitabı yazmaya başlayınca o kadar özlediğimi fark ettim ki o karakterlerle yaşamak durumunu keşke devamı gelse” ifadelerini kullandı.

Dizileri çok uzun olduğu için takip edemediğini kaydeden Aksak, “Uzunluktan dolayı, dizi de yapamıyorum. Çok iyi diziler var, konuşuluyor, arkadaşlarımız oynuyor ama takip edemiyorum. Kitap, film ve aslında dizi projemiz var ama süreler çok uzun. Sinemaya yönelik sonbahara doğru bir kitap yazacağım. Film için görüşmeler var, birde dizi konuşuluyor o kadar” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.