Haberimport.com

Büyük Altay 105 yaşında

Büyük Altay 105 yaşında
16 Ocak 2019 - 16:22

İzmir’in asırlık çınarı Altay, 105. kuruluş yıldönümü kutlamalarına Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak başladı. Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, öncelikli görevlerinin Altaylılık kültürünü gelecek nesillere aktarmak olduğunu söyledi.

Saat 10:00’da Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen ilk törene; Kulüp Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, Yüksek Divan Kurulu Başkanı Ahmet Taşpınar, kulüp yöneticileri ve altyapı oyuncularıyla birlikte taraftarlar katıldı. Ebediyete intikal eden Altaylılar ve tüm şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İzmir Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı okundu.

Kulüp Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, genç futbolcularla birlikte Atatürk Anıtı’na çelenk koyduktan sonra yaptığı konuşmada; ‘‘Cumhuriyetimizin kuruluşu için büyük mücadeleler vermiş Altay’ın başkanlığını yapmak, bu makamda olmak benim için çok büyük bir onur. Altay sadece bir futbol takımı değil, bir spor kulübüdür. Bu güzel ailenin içinde yer almanın ve Büyük Altayımız’ı hak ettiği hedefe yönlendirmenin gururunu yaşıyorum’’ dedi. Başkan Ekmekçioğlu; ‘‘Vazifemiz Altaylılık kültürünü gelecek nesillere aktarmaktır. Bu bilinçle; sadece profesyonel liglerde değil, en alt yaş gruplarını içine alacak şekilde topyekün bir başarıyı hedefledik. Şanlı mazisinden aldığı kuvvet ile geleceği her zaman aydınlık olan Büyük Altayımız’ın 105. yaşı kutlu olsun.’’ şeklinde konuştu.

Yüksek Divan Kurulu Başkanı Ahmet Taşpınar ise konuşmasında Altay’ın ilklerin takımı olduğunu dile getirerek, Türkiye’de adının önünde ‘‘Büyük’’ sıfatı kullanılan tek kulüp olduklarını vurgularken; camianın duayen isimlerinden Yüksek Divan Kurulu üyesi Moris Bencuya ise zor dönemlerden geçen kulübün Özgür Ekmekçioğlu yönetimiyle büyük bir ivme kazanmasının kendisine büyük gurur yaşattığını söyledi.

İLK ETKİNLİK SOSYAL DAYANIŞMA DERNEĞİNDEN

Altay’ın 105. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri, Yüksek Divan Kurulu eski Başkanlarından Kemal Zorlu tarafından gazeteci Haluk Güney’e hazırlatılan ve kulüpte çeşitli dönemlerde görev yapmış; 39 eski başkan, kaptan, futbolcu ve yönetici ile yapılan röportajların yer aldığı belgesel gösterimiyle başladı.

Altay Sosyal Dayanışma Derneği tarafından Kültürpark Fuar İzmir Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte; ”Erdoğan Tözge Altay’a Hizmet Ödülü” son iki sezonda kazanılan iki şampiyonlukta büyük katkısı olan Murat Uluç’a, ”Genç Yönetici Teşvik Ödülü” ise Altay SDD üyesi Emrah Altay’a verildi.

Haberimport Sitesinde Güncel Haber, Ekonomi Haberleri, Teknoloji, Yaşam, Sanat Haberlerini okuyabilirsiniz