Çağdaş dansın en iyileri 32. Uluslararası izmir festivali'nde

Bu haber 20 Haziran 2018 - 3:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Uluslararası İzmir Festivallerinde dünyanın en iyi dans gruplarını İzmir’e getiren İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İKSEV), 32. Festival’de çağdaş dansın marka isimlerinden Nederlands Dans Tiyatrosu’nu (NDT) ağırlıyor. 21 Haziran 2018 Perşembe günü AASSM’de yapılacak etkinlikte NDT, belleklerde iz bırakan üç koreografisini sahneleyecek.

Çağımızın en iyilerinden kabul edilen koreograf Paul Lighfoot’un sanat direktörlüğünde tanınırlığının sınırlarını genişleten NDT, modern dans alanında kendi yolunu başarıyla çizen, her zaman kendine özgü ve öncü bir topluluk olarak tanınıyor. Ulusal ve uluslararası arenada üstün yetenekleri, estetik yaklaşımları, geleneklere uymayan sıradışı prodüksiyonlarıyla isim yapan NDT, 32. İzmir Festivali’nde Johan Inger’in “Out Of Breath”, Marco Goecke’nin “Wir Sagen Uns Dunkles” ve Sol León & Paul Lightfoot’un “Sad Case” koreografilerini sahneleyecek.

Lahey’de bulunan Hollandalı topluluk, 1959 yılında kuruluşundan bu yana Jiří Kylián, Hans van Manen, Sol León, Paul Lightfoot, Crystal Pite, Marco Goecke, Johan Inger, Medhi Walerski, Alexander Ekman, Gabriela Carrizo, Franck Chartier, Hofesh Shechter, Edward Clug, ve Sharon Eyal & Gai Behar gibi kamuoyunca çok iyi bilinen koreograflarla çalıştı ve 650’nin üzerinde balenin olduğu zengin bir repertuar inşa etti.

İzleyicilerine muhteşem bir dans gecesi vadeden Nederlands Dans Tiyatrosu’nun biletleri Biletix’ten alınabilir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.