Cemal Süreya ölümünün 28. yılında Karşıyaka'da anılacak

Bu haber 09 Ocak 2018 - 2:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türk şiirinin usta isimlerinden Cemal Süreya ölümünün 28. yılında Karşıyaka’da anılacak. Tuna Kültür ve Sanat Derneği (TUNADER) Koro Şefi Çiğdem Sabuncuoğlu, sanata destek veren ve Cemal Süreya’yı seven herkesi, Karşıyaka Çarşı Kültür Merkezi’nde bugün saat 18.00’de yapılacak “Cemal Süreya ile Aşk’a Yolculuk” etkinliğinde buluşmaya çağırdı.

KARŞIYAKA CEMAL SÜREYA’YI ANACAK 

Karşıyaka Kent Konseyi, Tuna Kültür ve Sanat Derneği (TUNADER) ve Uğurtan Sayıner Gösteri ve Sanat Merkezi’nin katkılarıyla ölümünün 28. yılında Cemal Süreyya’yı anacak. Karşıyaka Kent Konseyi Kültür Sanat Eğitimi Çalışma Grubu Başkanı Halit Şahin, “Cemal Süreyya ile Aşk’a Yolculuk” etkinliğinin 15 kişilik bir ekiple bir aylık bir hazırlık süreci olduğunu açıkladı.

Müziklerin hazırlanmasında TUNA DER’in katkılarının olduğunu provaları ise Uğurtan Sayıner Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirdiklerini belirten Şahin, kültür ve sanat etkinliklerinin önemine vurgu yaparak “Biz Kent Konseyi olarak kültür şehri Karşıyaka’mızda çeşitli etkinliklere imza atmaya çalışıyoruz. Belediye Başkanımız Hüseyin Mutlu Akpınar da bizleri destekliyor. Karşıyaka halkının da arkamızda olduğunu ve sanata sahip çıktığını bilmek güzel” diyekonuştu.

TUNA DER Koro Şefi Çiğdem Sabuncuoğlu ise sanata destek veren ve Cemal Süreyya’yı seven herkesi, Karşıyaka Çarşı Kültür Merkezi’nde 9 Ocak2018’de saat 18’de Ölümünün 28. yılında Cemal Süreyya ile Aşk’a yolculuk etkinliğinde buluşmaya çağırdı

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.