Haberimport.com

Çiçero filminin oyuncuları İzmir’e geliyor

Çiçero filminin oyuncuları İzmir’e geliyor
25 Ocak 2019 - 17:36

Ankara Casusu ya da Yüzyılın Casusu olarak anılan İlyas Bazna’nın hayatından esinlenerek sinemaya aktarılan ÇİÇERO filmi Ege Perla Cinens Sinemaları’nda yapılacak özel gösterimle seyircisi ile buluşuyor. Geçtiğimiz hafta vizyona giren ve yoğun ilgi gören filmin oyuncuları Burcu Biricik, Erdal Beşikçioğlu, Ertan Saban, Murat Garipağaoğlu, Ezel Özgün ve filmin yönetmeni Serdar Akar 26 Ocak Cumartesi akşamı söyleşi ve film gösterimi için Ege Perla’ya geliyor.

Özel projelere verdiği destekle adından bahsettiren Ege Perla Cinens Sinemaları heyecanla beklenen ve yoğun ilgi gören filmlerin oyuncularını Ege Perla misafirleri ile buluşturmaya devam ediyor.

Yapımcılığını Ayla ve Müslüm filmlerinin başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Dijital Sanatlar tarafından beyaz perdeye taşınan, başrollerini ise Erdal Beşikçioğlu ve Burcu Biricik’in paylaştığı filmin oyuncuları Ege Perla’ya gelmeye hazırlanıyor.

Merakla beklenen ve vizyona girdiği ilk günden beri yoğun ilgi gören ÇİÇERO filmi Ankara Casusu ya da Yüzyılın Casusu olarak anılan İlyas Bazna’nın hayatından ilham alınıp, kurgulanarak sinemaya aktarılırken, 1940’ların Ankara’sını da ÇİÇERO ile günümüze getiriyor. T4 isimli bir uygulama ile Nazilerin kendi halkına ve çocuklara da üstün ırk yaratmak için neler yaptıklarını da anlatan ÇİÇERO, hem casus filmleri kategorisinde bir ilk hem de ülkemiz sinema tarihinde bu konu ilk kez işleniyor.

Bu benzersiz filmin başrol oyuncuları Erdal Beşikçioğlu ve Burcu Biricik’in yanı sıra Murat Garipağaoğlu, Ezel Özgün ve yönetmeni Serdar Akar’ın da katılım göstereceği ve 26 Ocak, Cumartesi akşamı gerçekleşecek seyircili ön gösterimde Ege Perla misafirleri ile buluşuyor.

Siz de bu filmin hikayesini oyuncuları ile birlikte izlemek ve oyuncuları ile tanışmak istiyorsanız, şimdiden ajandanıza not etmeyi unutmayın!

Tarih: 26 Ocak, Cumartesi

Yer: Ege Perla Cinens Sinemaları

Saat:18.30Söyleşi

19.00Film Gösterimi

Filmin Konusu:

Türk ajan İlyas Bazna’nın hayatından esinlenerek beyaz perdeye taşınan ÇİÇERO filmi 1940’ların Ankarası’nı konu alıyor. Film, İkinci Dünya Savaşı sırasında Ankara’daki İngiliz Büyükelçiliği’nin kalbinde uşak olarak görev yapan, kod adı Çiçero olan İlyas Bazna’nın İngiltere’nin gizli belge ve bilgilerini Hitler Almanya’sına sızdırmaya başlamasıyla gelişen olayları beyaz perdeye aktarıyor. Filmde Bazna, bu nefes kesen faaliyetleriyle Türkiye’yle birlikte tüm dünya devletlerinin de kaderini değiştiriyor.

T4 isimli bir uygulama ile Nazilerin kendi halkına ve çocuklara da üstün ırk yaratmak için neler yaptıklarını da anlatan ÇİÇERO ile hem casus filmleri kategorisinde bir ilk hem de Türk sinema tarihinde bu konu ilk kez işleniyor.

Haberimport Sitesinde Güncel Haber, Ekonomi Haberleri, Teknoloji, Yaşam, Sanat Haberlerini okuyabilirsiniz