Çocuklar Barış İçin Müzik Diyecek

Bu haber 19 Nisan 2018 - 16:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İnci Vakfı Çocuk Orkestrası 23 Nisan’da ‘Barış için Müzik’ diyecek Cevdet İnci Eğitim Vakfı’nın çocukları sanatla buluşturan projesi ‘İnci Vakfı Çocuk Orkestrası’, 23 Nisan’da İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde ‘Barış İçin Müzik’ konseri ile sahne alacak.

‘Eğitime Destek, Geleceğe Hizmet’ anlayışıyla Cevdet İnci Eğitim Vakfı’nın, 6-15 yaş arası çocukları sanatla buluşturmayı amaçlayan İnci Vakfı Barış İçin Müzik Çocuk Orkestrası, 23 Nisan konseri için hazırlıklarına devam ediyor. Bornova Belediyesi’nin destekleriyle, 2016’dan beri Bornova – Naldöken Kültür Merkezi’nde aldıkları eğitimler ışığında farklı enstrümanlarla tanışıp yeteneklerini keşfeden 60 çocuk, izleyenlere müziğin evrensel dünyasıyla bir müzik ziyafeti sunacak.

İnci Vakfı Çocuk Orkestrası’ndan 60 çocuğun, Barış İçin Müzik Vakfı Gençlik Orkestrası’ndan 40 gencin ve 50 kişilik İzmir Türk Koleji (İTK) Çocuk Korusu’nun sahne alacağı 150 kişilik dev konseri, Barış için Müzik Vakfı müzik şeflerinden Samuel Matus ve İzmir’li şef Tolga Akın yönetecek.

Orkestra’nın, sevgiyi ve müziği yan yana getiren çok özel bir çalışma olduğuna dikkat çeken Cevdet İnci Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ece Elbirlik Ürkmez, “Bu proje ile çocuklarımıza sanatı ve müziği sevdirmeyi, özgüvenlerini geliştirmeyi ve sosyal hayatlarına katkı sağlamayı hedefledik. 2017 yılındaki konserimizde çocuklarımız yeteneklerini ve güzel parçalarını seyircilerle buluşturmuştu. Bu sene de geçtiğimiz senenin coşkusuna ek olarak Barış İçin Müzik Vakfı Gençlik Orkestrası ve İTK Çocuk Korosunun katılımı ile daha büyük bir ekiple 23 Nisan’ı daha büyük bir enerji ile kutlamayı istiyoruz. Herkesi ailesiyle Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’ne bekliyoruz” diye konuştu.

Venezüella kökenli evrensel ‘El Sistema’ yöntemi ile yetenek kriterinden bağımsız olarak seçilen çocuk ve gençlerle yurt içindeki çalışmalarını yurt dışına da taşımayı hedefleyen orkestra, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda İzmirliler’i konserlerine davet ediyor. Konser, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde saat 15:00’te ücretsiz ve halka açık olarak gerçekleştirilecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.