Çocuklar Yarıyıl Tatilinde Eğlenceye Doyacak

Bu haber 24 Ocak 2018 - 10:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Toplumun geleceğine katkı sağlamak hedefiyle “Doğuş’tan İyi Bir Gelecek, Doğuş ile Gelecek” vizyonu altında sosyal sorumluluk projelerini yürüten Doğuş Grubu’nun 2006 yılında kurduğu Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), büyük ilgi gören “Mozart’ın Sihirli Dünyası” gösterisini yarıyıl tatiline özel sahneliyor. “Mozart’ın Sihirli Dünyası” klasik müzik seven ve keyifli vakit geçirmek isteyenlerle 27 ve 28 Ocak tarihlerinde Volkswagen Arena’da buluşmaya hazırlanıyor. Medya sponsorluğunu Star TV’nin üstlendiği gösteride Mozart’ın çocukluğunu televizyonların küçük yıldızı Ata Berk Mutlu, Mozart rolünü ise deneyimli oyuncu Serhat Kılıç canlandırıyor.

Türkiye’nin ilk ve tek ulusal çocuk senfoni orkestrası olan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), yarıyıl tatiline giren çocukları eğlenceli bir gösteriyle karşılamaya hazırlanıyor. Çağdaş çoksesli evrensel müziği çocuklara kendi yaşıtları aracılığıyla sunan DÇSO’nun Mozart’ın Sihirli Dünyası gösterisi yarıyıl tatiline özel olarak sahneleyecek.

Mozart’ın Sihirli Dünyası 27 ve 28 Ocak tarihlerinde saat 13.00 ve 16.00’da çocuklarla buluşuyor

Ünlü besteci Mozart’ın Sihirli Flüt operasından yola çıkarak hazırlanan Mozart’ın Sihirli Dünyası, DÇSO’nun yorumuyla 27 ve 28 Ocak tarihlerinde saat 13.00 ve 16.00 saatlerinde Volkswagen Arena’da sahnelenecek. Gösterinin medya sponsoru Star TV.

Genel Müzik Direktörlüğünü Prof. Rengim Gökmen üstlendiği ve Türkiye’deki çeşitli konservatuvarların 11-18 yaş grubu öğrencilerinden oluşan DÇSO, Mozart’ın Sihirli Dünyası’yla başta çocuklar olmak üzere 7’den 70’e tüm izleyenlere keyifli bir gösteri sunmaya hazırlanıyor. Yazar ve yönetmen Murat Göksu’nun yorumuyla oyunlaştırılan Mozart’ın Sihirli Dünyası’nın oyuncuları arasında Türk operasının tanınmış sanatçılarından Ahmet Baykara, Arda Aktar, Görkem Ezgi Yıldırım, Eylem Demirhan Duru ve Mehmet Yılmaz yer alıyor. Gösteride Mozart’ın çocukluğunu küçük yıldız Ata Berk Mutlu, ünlü besteci Mozart’ı ise deneyimli oyuncu Serhat Kılıç canlandırıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.