Haberimport.com

Dans Sporu BİLGİ Türkiye Şampiyonası başladı

Dans Sporu BİLGİ Türkiye Şampiyonası başladı
10 Şubat 2019 - 12:42

İstanbul Bilgi Üniversitesi sponsorluğunda düzenlenen Türkiye Dans Sporları Federasyonu’nun yıl içindeki en prestijli yarışması Dans Sporu BİLGİ Türkiye Şampiyonası dün başladı. Bu akşam sona erecek iki günlük dans serüveninde toplam 176 çift,4 ayrı kategori ve 10 farklı dans türünde performans sergileyerek BİLGİ Dans Kupası için yarışacak

Türkiye Dans Sporları Federasyonu’nun en prestijli yarışması olan “Dans Sporu BİLGİ Türkiye Şampiyonası” başladı. İstanbul Bilgi Üniversitesi sponsorluğunda Ataşehir Silence Hotel ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen yarışmanın ilk günü Minikler, Gençler, Yıldızlar ve Yetişkinler kategorilerinde yarışan dansçıların renkli görüntülerine sahne oldu. Türkiye Şampiyonası bugün klasman yarışmalarının yanı sıra final mücadelesiyle devam edecek. Dans Sporu BİLGİ Türkiye Şampiyonası için iki gün boyunca toplam 176 çift performanslarını sergileyecek.

Dans Sporu BİLGİ Türkiye Şampiyonası’nda Samba, Cha Cha, Rumba, Jive, Paso Doble’dan oluşan Latin dansları ve Vals, Tango, Viennese Vals, Foxtrot, Quickstep türlerini içeren standart dans kategorilerinde performanslar sergilenecek. Dereceye giren sporcuların ülkemizi Avrupa Şampiyonası’nda temsil hakkı kazanacağı yarışmayı birincilikle tamamlayan dansçılar BİLGİ Dans Kupası’nın sahibi olacak.