Doctor Who'nun İkonik Karakteri Kaptan Jack Geri Döndü

Whoniverse’ün en ikonik karakterlerinden biri olan John Barrowman MBE bir kez daha ünlü ceketini giyiyor ve Kaptan Jack Harkness rolüyle Doctor Who’un yaklaşan festival özel bölümü için geri dönüyor

24 Kasım 2020 - 23:17

Whoniverse’ün en ikonik karakterlerinden biri olan John Barrowman MBE bir kez daha ünlü ceketini giyiyor ve Kaptan Jack Harkness rolüyle Doctor Who’un yaklaşan festival özel bölümü için geri dönüyor.

Kaptan Jack, dizinin 12.sezon bölümlerinden "Judoon Kaçağı"nda, Doktor kaybolmadan önce ona iletmek için Yaz, Ryan ve Graham’a yaptığı uyarı ile sürpriz bir şekilde kısa bir süreliğine ortaya çıkmış ve izleyicileri oldukça heyecanlandırmıştı.

Yaklaşan 'Dalekler’in Devrimi' başlıklı özel bölümde Kaptan Jack, Doktor'un en korkulan ve tehlikeli düşmanlarından biri olan Dalekler’in de dahil olduğu rahatsız edici bir planı keşfederken 'aileye' yardım etmeye hazır olacak. On üçüncü Doktor bir uzay hapishanesine kapatıldığında, Kaptan Jack Dünya gezegenini kurtarmaya yardım edebilecek mi?

John Barrowman MBE, festival özel bölümünde geri dönmesi hakkında şunları söyledi: “Jack'in ceketini giymek ve Doctor Who'nun setine geri dönmek, tıpkı eve dönmek gibiydi. Kaptan Jack'i oynamak her zaman heyecan verici. O benim hayatımı değiştiren kalbime çok yakın bir karakter ve hayranların onu benim kadar sevdiğini bilmek onun dönüşünü daha da tatlı kılıyor. Umarım herkes Jack'in Onüç ile olan macerasından hoşlanır."

Yapımcı Chris Chibnall ise Kaptan’ın dönüşüyle ilgili "Doctor Who festival özel bölümü bolca ziyafet anlamına geliyor ve John Barrowman'ın epik ve duygusal uzun metrajlı bir bölüm için Doctor Who'ya geri dönmesinden daha büyük bir ziyafet yok. 2020'nin katıksız saçmalıklarından kurtulabilecek biri varsa o da kesinlikle Kaptan Jack'tir. Dalekler dikkatli olun!" açıklamasını yaptı.

BBC Studios Yürütücü Yapımcısı Matt Strevens ise şunları ekledi: “Judoon Kaçağı" bölümünde baştan çıkarıcı bir şekilde kısa bir görünmenin ardından, John'u Kaptan Jack olarak tekrar ağırlamak büyük bir keyif ve heyecan. Doctor Who'nun en ikonik karakterlerinden biri olarak varlığı, bu festival özel bölümünü en başından ateşliyor."

'Dalekler’in Devrimi' festival döneminde BBC One'da yayınlanırken Türkiye’deki izleyicileri ile BBC First’te buluşacak.