Dünya Sanat Gününde Kadın sanatçılar buluşuyor

Bu haber 15 Nisan 2018 - 7:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kadın ressam, şair ve müzisyenler 15 Nisan Dünya Sanat Günü’nü, Kültürpark’ta İzmir Sanat Merkezi’nde kutlayacak. Etkinliğe opera sanatçıları Didem ve Sinem Balık da katılacak 

BÜYÜKŞEHİR’İN EV SAHİPLİĞİNDE

Amazonlar, İzmirli Kadın Sanatçılar Dünya Sanat Gününde Buluşuyor‘ etkinliği Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, merkezi İzmir’de bulunan Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği (UASB) ve Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği (UKDD) işbirliğinde 15 Nisan Dünya Sanat Gününde saat 16.00-20.00 arasında İzmir Sanat’ta gerçekleştirilecek. UKDD Genel Başkanı Işılay Saygın, “Sanatın ve kadının değerini vurgulamak amacıyla Dünya Sanat Günü’nde organizasyonu düzenledik” dedi.

HERKES ETKİNLİĞE DAVETLİ 

UASB Genel Başkanı Ümit Yaşar Işıkhan da “Günümüzde barış ve kardeşlik için, doğal hayatın korunması için direnen kadınlar, bu kentin mitolojik kahramanları olan Amazonların torunlarıdır. Bu inançla İzmir’de yaşayan ressam, şair, müzisyen ve sinema alanında çalışmalarıyla örnek olmuş sanatçılarımızı etkinliğe bekliyoruz” dedi. Etkinliğe, Avrupa’da ‘Opera Twins’ (Opera İkizleri) adıyla tanınan İzmirli sanatçılar Didem ve Sinem Balık kardeşler de katılacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.