Haberimport.com

Fenerbahçe’nin yeni Forması Tanıtıldı

Fenerbahçe’nin yeni Forması Tanıtıldı
20 Temmuz 2019 - 13:46

Fenerbahçe’nin 2019-2020 sezonunda giyeceği ve adidas tarafından hazırlanan formaların tanıtımı, #BurasıKadıköy sloganıyla Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde düzenlenen özel bir davetle gerçekleştirildi.
Sezon açılışı niteliği taşıyan organizasyona; Başkan Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, Yönetim Kurulu Üyeleri, Sportif Direktörü Damien Comolli, Teknik Direktör Ersun Yanal, İdari Menajer Volkan Ballı, futbolcular, spor ve sanat dünyasının ünlü isimleri de katıldı.

Futbolcu Emre Belözoğlu’nun geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden eşi Mümtaz Güngörenler ile birlikte yıllarca Fenerbahçe’yi Saracoğlu’nda destekleyen İhsan Teyze’yi ziyaret ettiği görüntüler de dev ekrandan davetlilere gösterildi. Bu görüntülerin ardından futbolcu Emre Belözoğlu da üzerinde çubuklu formayla podyuma çıktı.
Forma tanıtımının ardından Başkan Ali Koç da sahneye çıkarak hem yeni formalarla hem de yeni sezona ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Geçen sezon ulaşılan forma satışlarından daha yüksek bir Başkanımız Ali Koç, “Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Vefa Küçük’e, Yönetim Kurulu Üyelerimize, Teknik Direktörümüz Ersun Yanal’a, Damien Comolli’ye, tüm futbolcularımıza, sadece futbolda değil diğer branşlardaki tüm sponsorlarımıza, basın mensuplarına ve tüm misafirlerimize hoş geldiniz demek istiyorum. Yıllar sonra ilk defa adidas’tan gelen rica üzerine bir forma tanıtımı yapıyoruz. Yıllardır onlarla çalışıyoruz. adidas bizim iş ortağımız oldu. İyi günlerimiz de kötü günlerimiz de oldu. Son dönemde global diye bir şey çıkarttılar.

Eskiden her şeyi daha rahat ve esnek yapıyorduk. Şimdi belli sınırlar içerisinde yapmalıyız. Bunun iyi tarafı da var kötü tarafı da var. İyi tarafı, 2020-21 sezonu formalarını çoktan dizayn etmiş olmamız oldu. Rahat bir vakit çerçevesinde dizayn ettik ve çok güzel formalar geliyor. Buna mukabil bu senenin formalarında da radikal düşünceler geliştirdik. Onların sayesinde çubukluya bambaşka bir dizaynla bambaşka bir anlam getirdik. İlk defa böyle radikal dizayn yapıyoruz. Beğenenler olduğu kadar beğenmeyenler de var. Zamanla göreceksiniz ki gözümüz alışacak. Sarı ve koyu formamızı da hep beraber dizayn ettik. İnşallah taraftarlarımız beğenir, başarılarımız arttıkça satışlarımız da artar. Geçen sene ne kadar sattığımızdan da bahsetmek istiyorum. Enteresan bir yıldı. Satış açısından sezon formalarına bakarsak bizim mağazalarımızda satılan 260 bin ve Adidas mağazalarında satılan 70 bin ile toplamda 330 bin satışla tarihimizin ikinci en iyi sezon satışını yaptık.

Yönetim değişikliğinden sonra bir evvelki sezonun 55 bin adet formasını da sattık. Bir de buna WinWin kampanyası kapsamında gerçekleştirdiğimiz Efsane Triko formamızı da eklersek 130 bin adet de burada sattık. Hepsini topladığımız zaman 365 bin adet formamızı geçen sezon sattık. Bu da bence kötü giden bir sezonda gayet iyi bir rakam ama yeterli değil. Buradan taraftarlarımıza sesleniyorum. Yarın gece yarısı 12’de internetten online satışa çıkacak. Tırımız dışarıda bekliyor. İnanıyorum ki geçen senenin performansına yakın hatta üstüne koyacağımız performansı hep birlikte göreceğiz.

Yarın 19 Temmuz Dünya Fenerbahçeliler Günü. Fenerbahçeliler için özel bir gün. Dünyanın dört bir yanına Fenerbahçe’nin renklerini, şanlı bayrağını, güçlü logosunu temsil eden, taşıyan taraftarlarımız, derneklerimiz ve üyelerimiz için önemli bir gün.

Fenerbahçe camiası olarak kendimizi biraz şanslı, ayrıcalıklı ve farklı görüyoruz. Biz, tribünlerde, salonlarda, gerektiği zaman da sokaklarda; iyi günde, kötü günde, zor şartlarda, şartlar ne olursa olsun, kayıtsız şartsız Fenerbahçe’yi fedakarlıkla, aidiyet duygusuyla destekleyen bir kitleye sahibiz. Bu camianın esas gücü, kayıtsız şartsız fedakarlıkta bulunan ve şartlar ne olursa olsun her zaman Fenerbahçe’nin yanında olan taraftarımızdır. Ne kadar sıkıntıda olursak olalım bu sıkıntıları aşacak her türlü güce sahibiz. Tüm Fenerbahçelilerin dünyanın neresinde olursa olsunlar Dünya Fenerbahçeliler Günü’nü kutluyorum. Sağlık ve huzur içinde, sarı lacivert başarılarla dolu daha nice Fenerbahçeliler Günü temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı. (BSHA-Spor Servisi)

Haberimport Sitesinde Güncel Haber, Ekonomi Haberleri, Teknoloji, Yaşam, Sanat Haberlerini okuyabilirsiniz