Haberimport.com

Fortnite geliriyle yapımcısını mutlu etti

Dünyanın önde gelen oyunlarından Fortnite, yapımcılarının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Epic Games’in en kârlı yatırımlarından biri olan oyunun geçen yıl yarattığı gelir 2.4 milyar dolara ulaşmış durumda.

Fortnite geliriyle yapımcısını mutlu etti
20 Ocak 2019 - 14:39

Fortnite oldukça kazançlı sayılabilecek bir yılı geride bıraktı. SuperData’nın paylaştığı verilere göre Fortnite yıl sonu itibariyle 2.4 milyar doları geçti. Bu kazançta çok önemli pay ise ABD’de sezonluk savaş bileti alanlara ait. Ülkede yüzde 34’lük büyük bir kesim Savaş Bileti satın alarak Epic Games için ciddi bir gelir kapısı oldu. Zaten Savaş Bileti’nin yoğun ilgi görmesiyle benzer bir yapılanmayı PUBG ve Battle Royale oyunlarda da karşımızda görmeye başladık.

Yine aynı şirketin raporuna göre Fortnite pek çok oyunu geride bırakmayı başarmışa benziyor. Tencent’e ait olan Arena of Valor, 2018’de 1.3 milyar dolar gelir yaratırken, League of Legends 1.4 milyar dolar kazandırmış. Pokemon Go ise 1.1 milyar dolarlık gelirle LoL’u izliyor.

Geçtiğimiz aylarda platform ağını genişleten ve Nintendo Switch ve Anroid cihazlara da sunulan Fortnite’ın Nisan ayında aylık gelirinin 300 milyon doları devirdiğini de eklemeden geçmeyelim.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Haberimport Sitesinde Güncel Haber, Ekonomi Haberleri, Teknoloji, Yaşam, Sanat Haberlerini okuyabilirsiniz