Fotoğraf Yolcuları'nın objektifinden Yunanistan

Bu haber 04 Mayıs 2018 - 7:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

“Özgürlük seni çağırınca, fotoğraf yolcusu ol” mottosuyla, farklı coğrafyalara geziler yapan İzmir merkezli “Fotoğraf Yolcusu” ekibi, Yunanistan’ı keşfe çıktı. Ekip, Yunanistan’ın doğa harikası bölgelerini ziyaret etti. Gezi boyuncaYanya, Zagori, Meteora ve Selanik’i fotoğraflayan 11 kişilik ekip, bu eşsiz güzellikleri karelerine yansıttı.

Osmanlı hakimiyetinde çok kültürlü bir yaşam süren ve izlerini koruyan, ulu çınar ağaçlarıyla ünlü Yanya (Ioannina); tarihi taş köprüleri, korunmuş köyleri ve Karadeniz’i anımsatan dağlarıyla Zagori; kayaların aşınması sonucu oluşan ve yazın turistleri serinleten Rogova havuzları; dünyanın en derin geçidi olarak Guinness Rekorlar Kitabına giren Vikos Gorge kanyonu; Ortaçağda dev kayaların üzerine inşa edilen ve Unesco Dünya Mirası listesinde olan, manastırlarıyla ünlü Meteora; canlı ve renkli sokakları, pazarları, tarihiyle Selanik gezgin fotoğrafçıları büyüledi.

Fotoğraf Yolcusu oluşumu, gezdikleri ülkeleri fotoğraf aracılığıyla tanımak ve tanıtmak için çalışıyor. Fotoğrafçılık bilgilerini paylaşarak geliştiren gezginler, haziran ayında Midilli Fotoğraf Derneği’nden Yunan fotoğrafçılarla, İtalya’nın Toskana bölgesine ortak bir gezi düzenleyecek. Fotoğraf Yolcusu, Ekim ayında gerçekleşecek yılın son gezisinde ise Slovenya’nın doğa harikası yerlerinde fotoğraflar çekecek.

Yıl sonunda açacakları sergiyle, gördüklerini fotoğraf ve seyahat severlerle buluşturacak olan ekibe, yeryüzünü keşfetmek isteyen her fotoğraf tutkunu katılabilir. Grup üyelerinin çalışmaları ve seyahat takvimi ‘fotografyolcusu.com’ web sitesinden takip edilebilir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.