Gitarların efendisi Joe Satriani İstanbul'a geliyor

Bu haber 11 Haziran 2018 - 23:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Olmazları olduran festival markası İstanbul Blue Night, BKM organizasyonuyla 2018 yazına damga vuracak. Rock müziğin birbirinden önemli isimlerini müzikseverlerle buluşturacak konser serisi 27 Temmuz’da dünyanın en saygın gitar virtüözlerinden Joe Satriani’yle başlıyor.

GİTARLARIN EFENDİSİ JOE SATRIANI

İstanbul Blue Night, 2018 yazının en unutulmaz konserleriyle yine olmazları olduracak. BKM organizasyonuyla düzenlenen konser serisinin ilkinde dünyanın en önemli gitar virtüözlerinden Joe Satriani, Mart 2018’de çıkardığı yeni albümü “Beyond the Supernova”nın ardından çıktığı dünya turnesi kapsamında, 27 Temmuz’da KüçükÇiftlik Park’ta sahne alacak. Joe Satriani’nin heyecanla beklenen sahne performansının özel konuğu ise Türk Heavy Metal Müziği’nin köklü temsilcisi Pentagram.

27 Temmuz akşamı KüçükÇiftlik Park’ta Joe Satriani ile aynı sahneyi paylaşacak olan metal müziğin Türkiye’deki öncüsü Pentagram’ın üyeleri konser öncesi Joe Satriani hakkındaki düşüncelerini şöyle dile getirdiler ;

Tarkan Gözübüyük:

Satriani, tek kelime etmeden anlattığı kozmik hikayelerle bizi tedavi etti. Gitaristleri, serseri karizmasıyla prim yapmak yerine frekans ve titreşim evrenini keşfederek müzisyen olmaya özendirdi. Bilen bilir, hiçbir mukayese yahut kompliman kendisini tarif etmeye yetmez.

Metin Türkcan:

Satriani özellikle melodik soloları ile bana her zaman ilham vermiş çok değerli bir müzisyen ve harika bir insan…Kendisi ile aynı sahneyi paylaşacak olmak gerçekten muhteşem.

Hakan Utangaç:

Satriani birçok insanın gitar çalmaya başlama sebebinin yanı sıra, gitaristlerin albüm çıkartma furyasına da etki etmiş bir uzaylı.

27 Temmuz akşamı meraklıları için benzersiz bir müzik ziyafeti yaşatacak olan Joe Satriani konserinin hemen ardından İstanbul Blue Night KüçükÇiftlik Park’ta; Ağustos ayında efsanevi Oasis grubunun kurucusu ve solisti Liam Galliger ile İngiliz alternatif rock grubu Starsailor’ı, Eylül’de ise Imagine Dragons’ı BKM organizasyonuyla ağırlayacak.

Joe Satriani

Tarih: 24 Temmuz 2018, 14 Ağustos 2018

Yer: KüçükÇiftlik Park

Kapı Açılışı: 17.00

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.