Haberimport.com

Google Translate tamamen yenilendi

Google, kullanıcılara ücretsiz bir şekilde sunduğu çeviri servisi Google Translate’i baştan sona yeniledi. İşte detaylar!

Google Translate tamamen yenilendi
02 Aralık 2018 - 23:18

Çeviri denilince aklımıza ilk olarak gelen Google Translate kimi zaman çevirdiği anlamsız cümleler dolayı tam ihtiyacığmızı gidermesede şuan için ideal çeviri servisi.

Popüler teknoloji şirketlerinden biri olan Google, kullanıcılara ücretsiz bir şekilde sunduğu çeviri hizmeti Google Translate’i baştan aşağı yeniledi. Yenilemeye giden Google Translate, artık daha kullanışlı ve işlevsel.

Konu hakkında açıklama yapan Google, yeni arayüz tasarımıyla birlikte artık Translate’in daha uyumlu bir şekilde çalışacağını belirtti.

Google Translate yenilendi

Buna ek olarak şirket birden fazla dil konuşan kullanıcılar için de çevirileri sıralayabilme özelliğini kullanıcıların beğenisine sundu. Peki bizlere sunulan özellikler bunlarla mı sınırlı?

Tabi ki de hayır! Yeni arayüz ile beraber artık kullanıcılar pdf, docx, xls ve doc. gibi bir çok dökümanın da platform üzerinden çevrilmesini sağlayabilecekler. Google Translate, örnek cümlelerle anlamı daha da sağlamlaştırdı diyebiliriz.

Yenilikler şimdilik her kullanıcı için yayınlanmazken, yapılacak kimi küçük düzeltmelerin ardından herkesin yeni Google Translate sürümünü görmeye başlayacağı düşünülüyor.

Haberimport Sitesinde Güncel Haber, Ekonomi Haberleri, Teknoloji, Yaşam, Sanat Haberlerini okuyabilirsiniz