Haberimport.com

İhracat beyannameleri artık elektronik ortamda

İhracat beyannameleri artık elektronik ortamda
16 views
01 Ağustos 2019 - 10:32

20 Ağustos 2019 tarihinden sonra ihracat beyannameleri sadece elektronik ortamda imzalanarak gümrük idaresine iletilecek

İhracatta kağıtsız dönem için geri sayım başladı. Ege İhracatçı Birlikleri tarafından birlik üyelerine yapılan duyuruda Ticaret Bakanlığı’ndan alınan bir yazıda ihracat beyannameleri ile uluslararası düzenlemelerden kaynaklanan yükümlülüklerden ya da Bakanlıkça belirlenecek durumlardan kaynaklı olarak kağıt ortamında onaylanması gerekenler dışındaki ekli belgelerin gümrük idaresine kağıt ortamında teslim edilmeyeceği belirtildiği bildirildi.

Duyuruda 20 Ağustos 2019 tarihine kadar ihracat beyannamesinin hem kağıt ortamında hem de elektronik ortamda muayene memurunca imzalanmaya devam edileceği, 20 Ağustos 2019 tarihinden sonra ihracat beyannamelerinin sadece elektronik ortamda imzalanarak gümrük idaresine iletileceği, hâlihazırda veri girişi salonlarında yapılmakta olan işlemlerin Bakanlığın internet sayfasındaki “E-işlemler/Elektronik Beyanname” menüsünden e-imza kullanılarak yapılacağı hatırlatıldı.

Ayrıca ihracatçıların bir sorunla karşılaşmaları durumunda konunun dijitalgumrukdestek@ticaret.gov.tr adresine yazılı olarak bildirilmesi talep edildi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin