Instagram Hikayelerde Yazı Modunu duyurdu

Bu haber 02 Şubat 2018 - 11:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Instagram, insanların fotoğraf veya video çekmelerine gerek kalmadan, akıllarındakini yazıyla paylaşabilecekleri “Hikayelerde Yazı Modu”nu duyurdu. Yazı Modu, fotoğraf veya videosu çekilecek bir şey olmadığı anlarda insanların kendilerini yazıyla ifade etmelerini sağlayan, yaratıcı bir font ve stil kütüphanesi sunuyor.

Yazı Modu’na ulaşabilmek için yapılması gerekenler şöyle:

– Kamerayı açın ve “Yazı” seçeneğine geçin

– Hazır olduktan sonra, çıkartmalar ve diğer yaratıcı dokunuşlar eklemek için “>” düğmesine dokunun

– Aklınızdakileri yazın ve yazı tipini Modern, Neon, Typewriter ve Strong gibi stillerle üstteki tuşa dokunarak değiştirin

– Arka plan rengi (sol alttaki daireye dokunun), metin rengi (metni seçin), vurgu rengi (belirli stiller için “A” kutucuğuna dokunun) gibi öğeleri kişiselleştirin – fotoğraf makinesi simgesine (sağ altta) dokunarak arka plan fotoğrafı da ekleyebilirsiniz.

Instagram Hakkında:

Instagram, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması. Ekim 2010’da kurulduğunda, kullanıcılarına çektikleri bir fotoğraf üzerinde dijital filtre kullanma ve bu fotoğrafı Instagram’ın da dahil olduğu, sosyal medya servisleri ile paylaşma imkanı tanımıştır. Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kurulan Instagram Nisan 2012 yılında sosyal medya devi Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alındı. Facebook’a satılmadan önce 30 milyon kullanıcısı olan Instagram’ın 2016 yılı itibariyle 500 milyon kullanıcısı var.

Paylaşım Siteleri

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.